Nem sikerült a győzelem a Villach ellen - még öt forduló

A Villach SV ellen a harmadik harmadban tudta csak átvenni az irányítást a Sapa Fehérvár AV19, ám ez nem volt elég ahhoz, hogy az addigra kialakuló hátrányt ledolgozza. A Volán most már gyakorlatilag minden meccsén győzelmi kényszer alatt lép pályára, ami nyilván nem könnyíti meg a sorozatterhelés és a kisebb-nagyobb sérülések által kifacsart játékosai helyzetét. Talán ez is közrejátszott abban, hogy csakúgy, mint a Vienna Capitals elleni pénteki mérkőzésen, most is hamar hátrányba kerültek.
Sapa Fehérvár AV19 - Villach SV 2-3 (0-2, 1-1, 1-0)

2011.02.14. 07:14 |
A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Villachtól az osztrák jégkorong-bajnokság alapszakaszának 49. fordulójában.

A Volán most már gyakorlatilag minden meccsén győzelmi kényszer alatt lép pályára, ami nyilván nem könnyíti meg a sorozatterhelés és a kisebb-nagyobb sérülések által kifacsart játékosai helyzetét. Talán ez is közrejátszott abban, hogy csakúgy, mint a Vienna Capitals elleni pénteki mérkőzésen, most is hamar hátrányba kerültek.

Joshua Langfeld találatát pontosan négy perccel egy újabb villachi gól követte, Derek Damon a saját maga által kiharcolt büntetőt értékesítette. Hiába volt ugyanannyi a kapura lövések száma mindkét oldalon (11–11), az első harmad után 2–0-ra a VSV vezetett.

A Fehérvár helyzete a 25. percben tovább romlott, ezúttal azonos létszámnál kapott gólt. Palkovics Krisztián még a második játékrész vége előtt szépíteni tudott Mihály Árpád passzát követően, a záró harmad negyedik percétől pedig még inkább bízhattunk a feltámadásban, hiszen Vas Márton is betalált.

Már csak egy gól kellett volna a hosszabbítás kiharcolásához, ez azonban nem jött össze, ami azt jelenti, hogy a Fehérvár megint kicsit távolabb került a rájátszástól. Még öt forduló van hátra az alapszakaszból, az előtte álló két csapattól pedig négy pontra van leszakadva a Volán.