Nem sikerült az NB I. feljutás a Fehérvár Rugby Club férfi csapatának

Május 1. ünnepét "munkával", vagyis fontos tétmérkőzéssel ünnepelte a vasárnap a Fehérvár Rugby Club legénysége. A Köfém Rögbipályán fogadta a férficsapat a Honfoglalók Nagykőrös együttesét. A tét: a győztes játszik a Debreceni Egyetem csapatával a az NB I-es helyért.
2022.05.04. 11:47 |

Fehérvár Rugby Club–Honfoglalók Nagykőrös 10–38 (3-19)

Nem kezdődött jól a csata a fehérváriaknak a mérkőzés, a 7. percben a Honfoglalók célt szereztek 5 pontért, és a jutalom rúgást is értékesítették, ami 2 pontot ért, így 0-7. A 20. percben Cziffrus Richárd 3 pontos büntető rúgásával szépített az FRC, 3-7. Ekkor megsérült a Fehérvár irányító játékosa Bukodi Bendegúz, ami alaposan rányomta a bélyegét a mérkőzés hátra lévő részére. Nem sokkal ezután az ellenfél megtalálta a fehérvári csapat gyenge pontját, két céllal, egy jutalom rúgással 3–19 lett az első félidő eredménye.

A második félidő 12 percében Molnár Barna, a Fehérvár centerjátékosa 50 méteres elfutásával 5 pont + jutalom rúgás után szebben nézett ki az eredményjelző, 10-19. Nem sokáig. Két perc múlva a Nagykőrös 5, aztán még 14 pontot szerzett, így megduplázta az első félidei "termését", így 38-10-re nyert. A mérkőzés az eredmény ellenére rendkívül izgalmas és fordulatos volt, a fehérvári csapat minden megmozdulását nagy tapssal köszöntötte a közel 350 néző.

Antal Benjamin edző valamennyi cserejátékost a pályára küldött.

A csapat nehéz helyzetben kezdte ezt a fontos mérkőzést, mert valamennyi kulcsjátékosa sérült volt és pályaszéléről nézhette a mérkőzést. Az első számú irányító a Spanyolországot is megjárt Szabó Gergely, a legponterősebb szélső Jung Lucas, a center poszton játszó Antal Benjámin játékosedző hiányzott, továbbá a csapatkapitány Kendi Andrét keresztszalagszakadással műtik a napokban.

Fotó: Szűcs István Róbert