Nem számított a hazai pálya

Hiába tett meg mindent az Alba Volán együttese az Interliga elődöntőjének első mérkőzésén a Wojas Podhale Nowy Targ ellen vereséget szenvedtek a fehérváriak. A lengyelek, akik szinte a buszról korcsolyáztak a Jégcsarnokba sokkal pontosabb, és a körülmények ellenére frissebb csapat benyomását keltették az egész mérkőzésen.

2004.01.20. 13:52 |

Alba Volán-FeVita-Wojas Podhale Nowy Targ 1-2 (1-1),(0-1),(0-0)
Székesfehérvár, 2000 néző
Vezette: Incze, Stadler, Sós Z.

Alba Volán-FeVita: Budai-Sille, Tőkési, Palkovics, Rajz, Ocskay. Ondrejcik, Svasznek, Fedor, Simon Cs. 1, Borostyán, Szuna, Csibi, Fodor, Gröschl, Kovács Cs., Majoross (1)
Vezetőedző: Branislav Sajban

Wojas Podhale N. Targ: Radziszewski-Zborowski, Sroka, Wilczek, Radwanski 1, Voznik, Rozanski, Labuz, Piotrowski, Cwikla, Moskal 1, Podlipini (1), Gil, Urban, Baranyik, Koszarek, Lyszczrczyk, Kolasa, Smerczynski, Biela
Vezetőedző: Andrej Slovakiewicz

Kiállítások: 16 illetve 18 perc

Késett a lengyel csapat autóbusza, így a 18 órára kiírt kezdés helyett háromnegyed órával később fújt sípjába Incze játékvezető.
Nem a legjobb előjelekkel készültek a fehérváriak a találkozóra, mivel Rusznyák, Srnka és Kangyal sem álltak betegség és sérülés miatt a szakvezetés rendelkezésére.
A 3. percben Svasznek egymás után kétszer vette célba a vendégek kapuját, ám Radziszewski biztosan hárította a lövéseket. A 11. percben vezetést szereztek a lengyelek. Formás támadás végén Podlipini pontosan passzolt Moskal elé, aki biztosan értékesítette a ziccert. 0-1
Kér perc elteltével Voznik kapott remek átadást Srokától, de 8 méteres bombáját Budai bravúrral védte. A 18. percben meghűlt a vér a hazai szurkolók ereiben. Egy ártalmatlannak lengyel akciót Biela lövéssel fejezett be. A korongot Budai kivédte, ám a pakk a gólvonalon megállt és csak üggyel-bajjal szabadítottak fel a védők. A harmad utolsó percében Majoross a kapu mögül adott Simon Csaba elé, aki 2 méterre a kaputól az elfekvő kapus fölött a hálóba talált. 1-1
A folytatásban is inkább a vendégek támadásai voltak veszélyesebbek, bár több alkalommal a Volán volt emberelőnyben, ám a hazaiak támadó sorai rendkívül indiszponáltan működtek. A 30. percben aztán jött a hidegzuhany. Ocskay gyűjtötte be a korongot és szerette volna a társakat támadásba küldeni, de érthetetlen módon az arra korcsolyázó Radwanski elé passzolt, aki meg sem állt Budai kapujáig. 1-2
A harmad vége felé a Volán nagyobb sebességre kapcsolt, de a helyzetek kihasználása továbbra is már-már tragikomikus volt.
Záró játékrész elején növelhette volna előnyét a Wojas Podhale. Gil már csak Budaival állt szemben, de fehérvári kapuvédő ismét nagyot védett. Tovább tartott a lila-sárgák nyomása, mert előbb Podlipini, majd Baranyik lövése okozott munkát Budainak. Az 50. percben óriási egyenlítési alkalmat szalasztott el Csibi. A lengyel kapus messze kint volt kapujából, amikor Gröschl passzát a csatár az üres kapura lőtte, ám a bevetődő Labuzról kivágódott a korong. Ezután még Podlipini egy az egyben vezethette Budaira a pakkot, de ebből sem lett gól, mert a válogatott kapus kitűnően hárította a közeli lövést.
A mérkőzés utolsó másfél percében mindent megpróbált Sajban-mester. Levitte Budait, de ez sem segített, és a hátralevő időben már nem született találat.
Távolodik az Alba Volán-FeVita az Interliga döntőjétől. Valljuk meg ezen az összecsapáson rendkívül fásult és fáradt csapat benyomását keltette a kék-fehér gárda. A kedden este 18 órakor kezdődő találkozót mindenképpen meg kell nyerni a Volánnak ahhoz, hogy egyáltalán legyen esélyük a lengyel együttes otthonában, egy újabb mindent eldöntő (döntőt érő) mérkőzésre!