Nem tudott nyerni a Vidi, de gólt sem kapott Pécsen

Az első félidőben a Pécs ziccert hibázott. a másodikban a Vidi kapufát lőtt - nem igazságtalan, hogy egyik csapat sem tudott nyerni. Paulo Sousát, a fehérváriak vezetőedzőjét elküldték a kispadtól, de szerencsére azért nem az indulatokról lesz emlékezetes a mérkőzés, igaz a színvonalról sem - a gólok pedig végképp hiányoztak. A Vidi pontszámban utolérte az ismét vereséget szenvedő Debrecent, ez a legfontosabb hozománya a felejthető meccsen megszerzett egy pontnak.
PMFC-Matias – Videoton 0-0
2012.11.17. 21:32 |

Valamelyest többet birtokolta a labdát a Vidi az első félidőben, mint a hazai pályán sem túl veszélyes Pécs, de nagy helyzetig mégis a mecsekiek jutottak. Bajzát csak Bozsoviccsal állt szemben, de nem tudta elrúgni a labdát mellett, később pedig egy lecsorgónál a kapu mellett is elrúgta. A fehérváriak egy Sándor lövésen kívül nem dolgoztatták meg a pécsi kapust, a mezőnymunka pedig önmagában nem ért gólt. 0-0 volt félidőben.
És az is maradt a végeredmény, bár a folytatásban már jegyezhettünk fel vendéglehetőséget is. A hajrában ugyanis Nikolics eltalálta a kapufát, vagyis kis szerncsével akár nyerhetett volna a Vidi. Igaz, a játék képe alapján ezt egyik csapat sem érdemelte meg, még ha a pécsieknek is akadt lehetőségük egy szabadrúgás-variáció után. A krónika fontos része, hogy a játékvezető a második félidő elején a lelátóra küldte Paulo Sousát, a Videoton mesterét. A Vidi pontszámban utolérte az ismét vereséget szenvedő Debrecent, ez a legfontosabb hozománya a felejthető meccsen megszerzett egy pontnak.