-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Nemzeti Együttműködési Alap - 10,8 milliárd forintra pályázhatnak a civil szervezetek
A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által kiírt pályázat kiosztható keretösszege ismét magas lesz; a 2021. évi 9,3 milliárd forintos keret 2022-ben mintegy 10,8 milliárd forintra növekszik.
A megnyitón elsőként Pálffy Károly, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke köszöntötte a résztvevőket, kiemelve, hogy Fejér megye fejlődése szempontjából kulcsfontosságú az, hogy minél több lehetőséghez jussanak a civil szervezetek. Reményét fejezte ki, hogy a legújabb, október 4-től megnyíló pályázati lehetőségekre is sokan pályáznak majd a megyéből, ehhez pedig a szükséges információkat megkaphatják a NEA fórumon.
Köszöntötte a résztvevőket Törő Gábor országgyűlési képviselő is, aki kiemelte, hogy a civil szervezetek számára rendkívül hasznos a mai tanácskozás, amelyen minden szükséges információt megkaphatnak az érintettek ahhoz, hogy sikeresen pályázzanak. Hozzátette, hogy a helyi önkormányzatok, civil szervezetek összefogásával komoly eredményeket lehet elérni a helyi közösségek életében.
Dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke a megnyitón arról szólt, hogy az állami szektorral szemben a civil szervezetek rugalmasak és nagyon gyorsan tudnak reagálni minden olyan társadalmi problémára, amely helyben felmerül. Hozzátette, hogy ezekhez a probléma-megoldásokhoz nyújtanak nagy segítséget a NEA pályázati forrásai, ezért arra biztatott minden szervezetet, hogy éljenek a kínálkozó lehetőséggel.
Október 4-től pályázhatnak a civilek a NEA forrásokra
A NEA pályázatok legfontosabb tudnivalóit Szalay-Bobrovniczky Vince helyettes államtitkár foglalta össze a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkársága részéről. Elmondta, hogy 2021 október 4-től közel egy hónapon keresztül pályázhatnak a civil szervezetek a NEA forrásaira, a sikeresen pályázó szervezetekhez várhatóan a jövő év első negyedévében érkeznek meg a felhasználható összegek. Összesen 10, 8 milliárd forintra pályázhatnak a civilek a NEA keretében, ez mintegy 1,5 milliárdos növekményt jelent a korábbi kiíráshoz képest. A helyettes államtitkár szólt arról is, hogy elsősorban a kisebb civil szervezeteket célozza meg ez a pályázati lehetőség, amelyre jó eséllyel pályázhatnak, hiszen a pályázatok 65-70%-a sikeres. Szólt a Falusi Civil alapról és a Városi Civil Alapról is, amelyek 5-5 milliárd forintos kerettel rendelkeznek.
367 pályázó közül 249 nyert támogatást idén Fejér megyében
Fejér megyével kapcsolatban Szalay-Bobrovniczky Vince helyettes államtitkár elmondta, hogy az idei NEA források tekintetében 245 millió forintot tudtak "begyűjteni" a megye civil szervezetei, ezzel az országos középmezőnyben helyezkednek el. A Fejér megyei pályázatok közül 367-ből 249 nyert, ez megfelel az országos átlagnak.
A "CIVIL INFO – NEA 2022” rendezvényen Dr. Kecskés Péter főosztályvezető a Miniszterelnökség Civil Kapcsolatok és Társadalmi Konzultáció Főosztálya részéről a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) 2021. évi összevont, egyszerűsített és normatív pályázatainak, valamint a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap 2020. évi pályázatainak tapasztalatairól szólt. Előadásában elmondta, hogy civil területen az EPER helyett új pályázatkezelő rendszer, a NIR került bevezetésre. A változások között említette, hogy új előírás a határon túli magyar szervezetek kötelező befogadása minden kollégiumban, vagy önállóan, vagy társpályázóként. Szólt arról az egyszerűsítésről is, amelynek értelmében 2020 szeptember 1-től eltörölték a várólistát, így a NEA 2021-ben már vagy nyertes lett valaki, vagy a nem nyert kategóriába került, ez így lesz a 2022-es forrásoknál is.