-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
A Vármegyeházán ismerhetik meg a civilek a frissen kiírt pályázatok részleteit
„Az idei évben rendhagyó módon késő ősszel, novemberben írták, illetve írják ki a Nemzeti Együttműködési Alap pályázatait. 100 ezer forinttól egészen 4,5 millió forint nagyságrendig, három különböző típusú pályázat benyújtására van lehetőségük a civil szervezeteknek.” – jelentette be a Vármegyeházán dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke.
Kiemelte, az egyesületeknek, civil szervezeteknek érdemes minél előbb beadniuk a pályázataikat, különösen az igen népszerű, úgynevezett egyszerűsített kiírás esetében, amely a keret kimerüléséig pályázható. Dr. Molnár Krisztián hozzátette, a vármegye szempontjából a civilek nagyon fontos, kiemelt szereplők, mindenben próbálják az ő hétköznapjaikat, működésüket segíteni. Külön megköszönte a Fejér Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ, valamint az Echo Innovációs Műhely tevékenységét, amit ezen szervezetek talpon maradása, működése érdekében végeznek.
„Közel 14 milliárd forint áll rendelkezésre a Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) 2025-ös pályázati lehetőségén. Az összevont pályázati kiírások november 12-én váltak nyilvánossá, az egyszerűsített kiírások pedig november 14-én jelennek meg. Előbbiekre december 12-ig, utóbbiakra december 13-ig lehet benyújtani a pályázatot.” – emelte ki dr. Zugor Zsuzsanna, az Echo Innovációs Műhely elnöke a sajtótájékoztatón.
Igen fontos kitétel, hogy 75 millió forint éves árbevételt nem meghaladó szervezetek pályázhatnak. A civilek az alapcéljuk megvalósítása érdekében, illetve valamilyen közösségi, társadalmi szükségletre reagálva adhatják majd be az igényüket, egy pályázó alapesetben egyetlen pályázatot nyújthat be. Kivétel az az eset, amikor egy magyarországi szervezet egy határon túli partnerrel közösen pályázik.
Az egyszerűsített kiírásra a 2022. december 31-ig bejegyzett, az összetett kiírásra pedig a 2023. december 31-ig bejegyzett szervezetek jelentkezhetnek.
Ingatlanvásárlásra, -felújításra, gépjármű vásárlására nem lehet pályázni. A regisztráció díja 2000 forint, és érdemes megnézni, történt-e bármilyen változás a szervezet tisztségviselői esetében. A döntésnél azt is nézik, mennyire valós célra kívánnak pályázni a szervezetek, illetve, hogy milyen társadalmi hatása van az adott pályázatnak. A november 25-i héten egyébként Dunaújvárosban, Móron és Sárbogárdon kihelyezett tanácsadást is tart a Civil Szolgáltató Központ, ahol a szervezeteknek a pályázat beadásában is tudnak segíteni.
Amint dr. Molnár Krisztián hozzátette, a NEA pályázatok kapcsán Szalay-Bobrovniczky Vince helyettes államtitkár országjárást szervez, ennek részeként egy hét múlva, november 20-án, szerdán 16 órára a Vármegyeháza Dísztermébe várják az egyesületek, civilek képviselőit. A rendezvényen a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkárságának munkatársai tartanak előadásokat, így a résztvevők első kézből ismerhetik meg a pályázati kiírások részleteit.