Nemzetközi tornán vett részt Csehországban a Fehérvár Rugby Club

A csehországi Brno-ban nemzetközi rögbi tornán vett részt  a Fehérvár Rugby Club U12-es és U14-es csapata. Nagy múltú és több rögbi akadémiát is felvonultató csapatokkal mérkőztek a fehérvári fiatalok a Dragon Kupán, amelyet 1988 óta rendeznek meg. A Fehérvár Rugby Club 2004-ben érte el legjobb eredményét a tornán az U 13-as korosztályban, akkor 4. lett a csapat.
2017.05.05. 13:00 |
Az első mérkőzésen az U14-es csapat ellenfele a Slavia Prága volt, a meccset 12-7-re nyerték a prágaiak. A második U14-es meccset a hazai Dragon Brno csapata ellen vívta a Fehérvár. Ezen a mérkőzésen a Dragon csapata 28-0-ra győzött. A vendéglátó csapat egészen a döntőig menetelt, végül a 2. helyen végzett. Az U12-es Dragon Brno - Fehérvár Rugby Club meccsen szintén cseh győzelem született. A harmadik U14-es meccsen a Petrovice 35-0-ra veret a Fehérvár Rugby Klub csapatát. A negyedik U14-es meccs végre fehérvári győzelmet hozott, a Fehérvár Rugby Club 24-0 ra nyert a Zlin ellen. Ötödik mérkőzést az ötödik helyért vívta a Fehérvár Rugby Club U14-es csapata a Rugby Union Donau Wien ellen, a meccset 12-10 arányban nyerték a fehérváriak az osztrákokkal szemben.

Az U12-es csapat a helyosztón a 11. helyért az Olomouc csapatával mérkőzött, végül cseh győzelem született.