-
A földön túl
December 22-én, hétfőn 18 órától a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ havi irodalmi estjén ezúttal A földön túl témakör kerül fókuszba. Kozáry Ferenc vezetésével a beszélgetés a költészet tágabb horizontjaira hívja a résztvevőket: szó lesz földöntúli élményekről, határátlépésekről és arról, hogyan jelenik meg mindez a versek világában.
2025.12.19. -
Könyvtárak nyitvatartása
Ünnepi működési rendre váltanak a székesfehérvári könyvtárak az év utolsó heteiben. Az intézmények nyitvatartása az alábbiak szerint alakul. Az új esztendőben január 6-án várják újra az olvasókat.
2025.12.19. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Nosztalgiabulival szilveszterezik a színház
A múlt századba nyúltak vissza a Vörösmarty Színház munkatársai az idei szilveszteri mulatságuk megszervezéséhez: operettgálával, valamint a '60-as és '70-es évek slágereivel és humorával várják a közönséget az év utolsó napján.
A múlt századba nyúltak vissza a Vörösmarty Színház munkatársai az idei szilveszteri mulatságuk megszervezéséhez: operettgálával, valamint a '60-as és '70-es évek slágereivel és humorával várják a közönséget az év utolsó napján.
Október derekán szavazást tett közzé honlapján a város teátruma, hogy a szilveszteri műsor szerkesztésébe a közönséget is bevonja. A szavazólapok később hagyományos formában is megjelentek a ruhatárak pultjain, így kellő számú észrevétel jött össze a közönség részéről, megkönnyítve ezzel a színház műsorszervezőinek munkáját.
A szavazók többsége szerint túlzás az eredetileg tervezett három előadás, musicalgálára sem tartanak igényt, így aztán csak két programmal szakítják meg a hajnalig tartó mulatságot: este hétkor humorral fűszerezett operettgálát mutatnak be, fél tizenegytől éjfélig pedig nosztalgiaslágerekkel szórakoztatják a közönséget - a műsor sztárvendége Payer András énekes zeneszerző lesz, aki a 60-as évek elejétől részese volt a régi tánczenei stílus felfrissítésének. Payer szerzőként és előadóként is meghatározó alakja volt a hatvanas (de még inkább a hetvenes) évek magyar könnyűzenei életnek: szinte az egész akkori magyar élvonal énekelte dalait.
Az éjféli tombolasorsolás után a színház saját zenekara, a Csikk Bili Band húzza a talpalávalót egészen reggelig: a közönség a színpadon is táncolhat majd. A két előadásra külön-külön is lehet jegyet váltani, a vacsorával egybekötött jegyek viszont csak korlátozott számban állnak rendelkezésre.
Kapcsolódó anyagok: