-
Fokozott rendőri jelenlét
A rendőrség -a magdeburgi eseményekre tekintettel- a közterületi bűncselekmények megelőzése, megakadályozása, valamint a szubjektív biztonságérzet növelése érdekében állandó, megerősített civil ruhás bűnügyi és egyenruhás rendőri jelenlétet biztosít a vásárokban és azok közvetlen környezetében, illetve az oda vezető főbb útvonalakon.
2024.12.21. -
Egy perc a biztonságért
A legtöbb lakástűz az évnek ebben az időszakában a figyelmetlenség és az égve felejtett gyertyák miatt, a sürgés-forgás és a konyhai előkészületek, a sütés-főzés közben keletkezik. A lámpafüzérek elektromos meghibásodása, a csillagszórók használata is tüzet okozhat. A fenyők a meleg szobákban napról napra szárazabbak és emiatt egyre gyúlékonyabban. Se az igazi, se a műfenyőt ne díszítsük gyertyákkal, csillagszórókkal!
2024.12.17. -
Áldozatsegítő Központ
Az adventi időszakban a székesfehérvári Áldozatsegítő Központ a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitánysággal közös akciójában a Piac tér 4. szám előtt szervezett bűnmegelőzési kitelepüléssel szeretné felhívni a figyelmet az Áldozatsegítő Központ működésére és tapasztalataira, az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire, valamint arra, hogy az ünnepek idején is van kihez segítségért fordulni.
2024.12.13. -
Vádemelés a tolvaj ügyében
A Székesfehérvári Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki idén nyáron bemászott ismerőse házába és onnan készpénzt tulajdonított el. A vádlott miután bemászott az ablakon, százezer forinttal a zsebében ugrott ki onnan.
2024.12.11.
Nyár, biztonság, vízpart - tanácsokkal segít a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság
A gyerekekre a nyári időszakban leselkedik a legtöbb veszély, ekkor történik a legtöbb baleset is.
A diákok többsége önállóan vesz részt majd a közlekedésben, és felügyelet nélkül marad otthon. Ilyenkor önfeledtebbek, sokszor figyelmetlenebbek. Különösen fontos, hogy a szülők felelősen döntsenek abban a kérdésben, mikor hagyhatják egyedül egész napra gyermekeiket, milyen járművel, hová engedik el őket. Kérjük a szülőket, hogy törekedjenek otthon a megfelelő bizalmi légkör megteremtésére és fenntartására, hogy a gyermek merje elmondani, ha bajba került.
Magyarázzák el csemetéiknek az alapvető szabályokat, amelyeket otthon be kell tartani és a közlekedés során alkalmaznia kell:
- Idegeneket ne engedjenek be a lakásba, az utcán pedig ne álljanak szóba ismeretlennel! Veszély esetén haladéktalanul hívják a szüleiket, vagy a 112-es segélyhívó számot.
- A nyári szünidő alatt a fiatalok csak azokra a helyekre menjenek játszani, szórakozni, ahová a szülők elengedték őket. Minél többen vannak együtt, egy helyen, annál védettebbek a gyermekek. Tanácsos megbeszélni, hogy milyen időpontra érjenek haza, és ha valami közbejönne, arról értesítsék szüleiket.
- Online térben idegennel ne társalogjanak, és idegent ne jelöljenek vissza! Ne töltsenek fel magukról érzékeny képeket, adatokat!
- Gyalogosként mindig a járdán közlekedjenek, annak is a belső oldalán, az úttesten való áthaladáshoz pedig vegyék igénybe a kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket.
- Csak megfelelő műszaki állapotú, és a kötelező tartozékokkal felszerelt kerékpárral induljanak el otthonról! Kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt mindig szálljanak le a kétkerekűről, tolják át az úttest túloldalára!
- A strandokon és természetes vízparton tartsák be a fürdőzésre vonatkozó szabályokat! Értéktárgyakat lehetőség szerint ne vigyenek magukkal, készpénzt pedig csak annyit, ami feltétlenül szükséges lesz! A kulcsokat, iratokat, értékeket helyezzék el biztonságos értékmegőrzőben!
- A kamaszok tájékozódjanak a vízterület sajátosságairól, a várható időjárásról és a segélykérés módjáról!
- Felhevült testtel soha ne ugorjanak vízbe!
- Rendezvényeken, fesztiválokon utasítsák el, ha bárki kábító hatású vagy illegális szert kínál, erről értesítsék a biztonsági személyzetet, illetve hagyják el a társaságot!