Nyeretlenül tért haza a Cornexi a sereghajtó otthonából

A női kézilabda NB1 11. fordulójában – tehát a bajnokság első körének záró mérkőzésén – a tabella ötödik helyén álló Cornexi-Alcoa a sereghajtó, s eddig mindössze két pontot gyűjtő Kiskunhalas vendégeként lépett pályára. Rendkívül nehéz dolga volt a fehérvári csapatnak, leginkább a bírói ítéletek borzolták a kedélyeket. A Kiskunhalas játékosai nagy elánnal mentek előre, s fáradozásaikat az első félidőben honorálták a bírók, három gólos előnyre szert is tett a hazai csapat, amikor a Cornexiben csupán két mezőnyjátékos volt a pályán… Kiskunhalas NKSE – Cornexi-Alcoa 24-24 (15-12)
2008.01.20. 21:52 |

A második félidőben egy védekezésváltással felzárkózott a fehérvári együttes, egyenlített, majd az utolsó negyed órában a vállsérüléssel bajlódó Tápai Szabinát is pályára küldte Vura József, s ez jót tett a csapatnak. Azonban ezen a találkozón nem nyerhetett a Cornexi-Alcoa, csupán egy ponttal távozhatott Kiskunhalasról.

NBI, 11. forduló:

Kiskunhalas NKSE – Cornexi-Alcoa 24-24 (15-12)

Kiskunhalas, 500 néző
 Vezette: Ágnecz, Sipos

Kiskunhalas: Sirina, Győri (kapusok), Kurgyis 8 (5), Rábai 7, Csendes 3, Virág 2, Földes 1 (1), Hodosi 1, Horváth 1, Kósa 1, Micskó, Moszkovaja, Tóth. Vezetőedző: Zsadányi Sándor

Cornexi: Djeric, Pácz V. (kapusok), Trishchuk 7 (1), Balogh 6, Kamper 3, Bernataviciute 2, Gordeyeva 2, Tápai 2 (1), Vaszari 1, Vijunaite 1, Mayer. Vezetőedző: Vura József.

Kiállítások: 20 perc; 20 perc
 Hétméteresek: 6/9 (Kurgyis hármat hagyott ki); 2/3 (Tápai hagyta ki)
 Piros lap: Tóth, Moszkovaja
 Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 6-7, 20. perc: 8-9, 25. perc: 11-10; 35. perc: 17-14, 40. perc: 18-16, 45. perc: 20-18, 50. perc: 21-22, 55. perc: 22-23.