Nyert a Cornexi Vácon, így biztosított a felsőházi rájátszás

Egyetlen pont. Ennyi is elegendő lett volna a felsőházi rájátszásba jutáshoz a Cornexi-Alcoa-HSB Holding számára. A kézilabda NB1 21. fordulójában, vagyis az alapszakasz utolsó előtti körében a fehérváriak a Váci NKSE otthonában a legjobb négy közé pályáztak, nem akarták az utolsó, Debrecen elleni összecsapásra hagyni a döntést. A fehérváriak egyértelmű esélyesként a tabella negyedikjeként látogattak a már biztos kilencedik Váchoz, azonban nem mehetett biztosra Vura József együttese, mert az ősszel a Duna-partiak 26-26-os döntetlenre végeztek a Köfém csarnokban, ami után Szabó Edinának távoznia kellett. Váci NKSE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 24-29 (11-14)

2007.03.24. 20:40 |

Eleinte csupán a hétméteresek jelentették az eseményt, az első három gólt is büntetőből érték el a csapatok, majd kisvártatva jöttek az akciógólok is. A mérkőzés első 10 percében a fehérváriak irányítottak, majd fel-fel bukkantak a támadásban vétett hibák, s a Cornexi játékosai esélyt adtak a Vác alakulatának a visszazárkózásra. Veszeli egyenlítése után Tápai helyett Õri Edina vette át a fehérvári támadások irányítását, s eztán ismét a vendégek diktáltak, de a Kisfalvi-Péli játékvezetői páros nem engedte ellépni a felsőházba igyekvő Alcoát. A 21. percben ismét egalizáltak a hazaiak, de itt megtorpantak, s Vura József együttese a szünetre alakította ki az addigi legnagyobb különbséget a két csapat között: hárommal ment a Cornexi.

Fordulás után megint Tápai Szabina lépett az irányító posztra, s ellépett ellenfelétől a Cornexi. Nem sokkal a második félidő nyitánya után már öt góllal vezettek Trishchukék, de a differencia hatására nem roppant össze a Vác. A hazaiak tartását a bírók is megpróbálták szilárdítani, s a végül tíz találatig jutó Veszeli Judit vezette Vác ledolgozta hátrányát és a 42. percben kiegyenlített. Természetesen a Cornexi ezt nem hagyhatta annyiban, és a hátralevő időben már nem engedte közel magához a váci csapatot, fokozatosan növelte a megszerzett előnyt, s az utolsó percekben már csak azon munkálkodott, hogy minél nagyobb legyen a differencia. Kenyeres végső dudaszó utáni pillanatban szerzett találata már nem jutott érvényre, így a Cornexi-Alcoa-HSB Holding 29-24-re nyert Vácott, begyűjtve mindkét bajnoki pontot, bebiztosítva ezzel helyét a legjobb négy magyar csapat – FTC, Győr, Dunaferr, Cornexi - felsőházi rájátszásában.

Váci NKSE – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 24-29 (11-14)

Vác, 500 néző
 Vezette: Kisfalvi, Péli

Vác: Juhász – Orbán 3/1, Trufán 5, Rábai 1, Õri, Veszeli 10/1, Belső 2. Csere: Brecska, Schmidt 1/1, Lázár, Bagócsi, Farkas 2, Nábelek, Gridnyeva(kapusok). Vezetőedző: Kenyeres József

Cornexi: Djeric – Kenyeres 1, Szrnka 7/1, Tápai 5, Valova 1, Pádár 1, Balogh 8/3. Csere: Vaszari, Kordyuk 1, Trishchuk 3, Lima, Õri E., Vijunaite 2, Fekete(kapus). Vezetőedző: Vura József

Kiállítások: 2 ill. 8 perc