Ilyenek az idei ponthatárok az Óbudai Egyetem és a Kodolányi Egyetem legnépszerűbb képzésein

A Kodolányi János Egyetem Székesfehérváron meghirdetett alapképzéseinél költségtérítéses nappali képzésben a gazdálkodás és menedzsment szakhoz kellett a legtöbb pont (244), míg az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán meghirdetett alapképzéseknél államilag finanszírozott nappali tagozatos képzésben a műszaki menedzser szakon volt a legmagasabb a ponthatár, mintegy 348 ponttal.
2023.07.26. 20:05 |
Ilyenek az idei ponthatárok az Óbudai Egyetem és a Kodolányi Egyetem legnépszerűbb képzésein

Július 26-én este 20 órától a bevált gyakorlat szerint SMS-ben közvetlen értesítést kaptak a felvételizők, ezzel párhuzamosan a felvi.hu oldalon tájékozódhattak az idei ponthatárokról.

A Kodolányi János Egyetem Székesfehérváron meghirdetett alapképzéseinél költségtérítéses nappali képzésben az emberi erőforrások szakhoz 192 pont kellett, a gazdálkodás és menedzsment szakhoz pedig 244, míg a közösségszervezés szakra 179 ponttal már be lehetett kerülni. A turizmus vendéglátás szakhoz 216 pontra volt szüksége a diákoknak.

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán meghirdetett alapképzéseknél államilag finanszírozott nappali tagozatos képzésben a földmérő és földrendező mérnök szakon 262 pont, gépészmérnöki szakon 264, műszaki menedzser szakon 348 pont kellett. A villamosmérnöki szakhoz 268, a mérnökinformatikus szakhoz pedig 284 pontra volt szüksége a felvételizőknek.

Ezt kell tudni a pótfelvételi eljárásról:

Ha nem vettek fel az egyetemre, azonnali lehetőséget jelent a pótfelvételi, amellyel még mindig van lehetőséged becsatlakozni a szeptemberben kezdődő félévre. Évente több ezer hallgató kerül így be a felsőoktatásba, érdemes tehát résen lenni és figyelni az egyetemek, főiskolák pótfelvételi ponthatárait, amit augusztusban hirdetnek ki. A jelentkezéssel kapcsolatos információkat és pontos dátumokat a július 26-át követő napokban teszik közzé az intézmények.

A pótfelvételi legfontosabb szabálya, hogy mindössze egy szakot jelölhetsz meg (ugyanazon szak önköltséges és államilag finanszírozott formája egynek számít). Ahogy „normál” felvételinél, úgy a pótfelvételinél is fontos határidők vannak, a pótfelvételi ablak egy szűk, 1-2 hetes időintervallumot jelent.
A jelentkezési időszak kezdete mindig július végén kezdődik és augusztus első felében ér véget. A pótfelvételire a sima felvételihez hasonlóan az E-felvételi rendszerben lehet jelentkezni.