Nyolcadik edzőmeccsén is nyert az FC Fehérvár

Elsősorban parádés második féléidei játékával nyolcadik felkészülési mérkőzésén is győztesen hagyta el a pályát az FC Fehérvár labdarúgó csapata. A fehérvári piros-kékek azt a Vasast látták vendégül a Sóstói Stadionban szerdán, mely alakulat a Vidi előtt végzett az ötödik helyen az NB1-es bajnokság 2006-2007-es idényében. Marijan Vlak együttese a Sebők – Vadász, Baranyai, Horváth, Mohl – Nagy, Kocsis, Bozic, Vayer – Palásthy, Dajic összeállításban kezdett, s a mérkőzés első helyzetei a vendégek előtt adódtak. FC Fehérvár - Vasas 4-2 (0-1)
2007.07.11. 23:08 |

Lázok a kapu mellé helyezett, majd Kincses emelését Sebők tornázta szögletre, a 10. percben azonban Dajic játszotta magát tisztára a 16-oson belül, de ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé lőtt. Nem sokkal később Palásthy Norbert is kapcsolatba került a nyílászárókkal, Dajic passzából 11 méterről lőtt csúnyán fölé. A 19. percben a vendégek megszerezték a vezetést: Kenesei Krisztián ugrott ki és 10 méterről Sebők mellett gurított a hálóba. Nem sokkal később Bozic szabadrúgását követően a jobb kapufa sietett a Vasas segítségére, majd a félidő zárásaként megint Bozic veszélyeztetett szabadrúgásból, de labdája centikkel kerülte el a kaput.

A szünet után pályára léptek a rendre és szerződésre váró labdarúgók, Koller Ákos, Farkas Balázs, Sitku Illés és Simek Péter, s a Vidi játéka felpörgött. Futószalagon érkeztek a fehérvári támadások, s az 53. percben Sitku – Simek – Dajic összjáték végén a bosnyák csatár egyenlített. Továbbra is az FCF irányított, s a 75. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak. A tizenegyest Simek Péter végezte el, könyörtelenül vágva a labdát a Vasas kapujának közepébe, 2-1. Rögtön a gól után ismét Simek Péter volt a főszereplő, gyönyörű egyéni akció végén szerete a Vidi harmadik találatát. A 83. percben az ugyancsak aktív Vayer Gábor góljával már 4-1 volt az állás, a 90. percben pedig Odrobéna kozmetikázta az eredményt.

Az FC Fehérvár 4-2-re nyert nyolcadik felkészülési mérkőzésén, utolsó edzőmeccsét szombaton 18 órakor a horvát Csáktornya ellen vívja a Vidi.