Ocskay eldöntötte

Ocskay Gábor góljával 1-0-ra győzött az Alba Volán-FeVita Dunaújvárosban a jégkorong bajnoki döntő 2. mérkőzésén ma este. Az Alba Volán-FeVita, így a négy győzelemig tartó párharcban 2-0-ra vezet. Folytatás csütörtökön Székesfehérváron.

2004.03.09. 23:10 |

Ocskay Gábor góljával 1-0-ra győzött az Alba Volán-FeVita Dunaújvárosban a jégkorong bajnoki döntő 2. mérkőzésén ma este.

Fodor kiállítása miatt már az első percben emberelőnybe került a DAC, a lehetőséggel azonban nem tudtak élni a hazaiak. A 6. percben Rajz Attila átadása után Ocskay Gábor talált a hazaiak hálójába, és mint utóbb kiderült ez a gól döntött a mérkőzésen. A második játékrészben leginkább Halmosinak, a DAC kapusának akadt védeni valója bőven, csakúgy, mint a záróharmad 7. percében, amikor Rajz korcsolyázott el a hazai kapu elé, a fehérvári lövését Halmosi ismét bravúrral védte. A 9. percben kettős emberhátrányba került a Volán, előbb Svaszneket, majd Gröschlt állította ki a szlovén játékvezető. Az emberhátrányba lévő fehérváriak így is veszélyeztettek, hiszen Kovács szerzett korongot saját harmadában, majd az egyéni akció után Halmosit elfektetve mellé talált. Az utolsó percekben a dunaújvárosaiak mindent egy lap téve támadtak, ekkor Budai kétszer is szenzációsan védett Borbás lövése után.
Az Alba Volán-FeVita tehát győzött a második mérkőzésen, így a négy győzelemig tartó párharc állása 2-0 a fehérváriak javára. Folytatás csütörtökön Székesfehérváron.