-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Önálló grafikák a Réber-életműben - folytatódik a Játékmúzeum sorozata
Réber László grafikusművész különleges műveiből – sajátságos alkotói világlátását, bölcsességét és nagyszerű humorát tükröző, csupa ötlet rajzaiból, könyvillusztrációiból, önálló grafikáiból, plasztikáiból, animációs filmjeiből – tavaly nyílt állandó tárlat Székesfehérváron. A messze földön híres fehérvári játékmúzeum a Hetedhét Réber! sorozattal arra törekszik, hogy hetedhét határon túl is megismerjék az alkotó különleges képi világát.
A következő rendezvény március 19-én, kedden 16.30 órakor kezdődik: Wehner Tibor művészettörténésszel azokról az önálló grafikákról beszélget Gábor Gina újságíró, amelyek többek között az Élet és Irodalomban jelentek meg a hetvenes években, és amelyek különleges, filozofikus mélységű alkotásokként a grafikai műfaj jellegzetes alkotásai. A szakértő a rendezvényen azt is megosztja a közönséggel, milyennek látta Réber Lászlót személyes találkozásaik alkalmával, és hogy mint író miért vonzódik a groteszkhez, az abszurdhoz – olvasható az ajánlásban.