Öngóllal búcsúzott a Magyar Kupától az FC Fehérvár

Hiába utazott egygólos előnnyel az FC Fehérvár Debrecenbe a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágójára, búcsúznia kellett a további kupa-küzdelemktől – pedig megvolt az esély a hosszabbításra… A DVSC-Teva már rögtön az első percektől törekedett hátránya ledolgozására, ami sikerült is, de a hajrában a fehérváriak szépítettek, ami a hosszabbítást jelentette volna. A találkozó végén aztán Sebők büntetőt hárított, de Durica tett róla, hogy a Loki örülhessen. DVSC-Teva - FC Fehérvár 3-1 (1-0)
2008.03.27. 22:14 |

A Debrecen Igor Bogdanovic révén szerzett vezetést a 31. percben, majd a szünet után nem sokkal Kerekes Zsombor is mattolta az igencsak megizzasztott fehérvári védelmet, és kettőre növelte a Loki előnyét. A mérkőzés nagy részében csak védekező FC Fehérvár az utolsó negyedórában veszélyeztette Balogh kapuját, s a 84. percben Sitku lövése után Koller Ákos ismétlése eredményre vezetett. A 2-1-es állás hosszabbítást jelentett volna, azonban az utolsó percek tartogattak még meglepetéseket: Dombit a tizenhatoson belül buktatta Mohl, a megítélt büntetőt azonban Takács képtelen volt értékesíteni. Az egyébként remeklő Sebők Zsolt bravúrral kiütötte a 11-est, de cak egy pillanatig örülhettek a piros-kékek, mert a kipattanó labdát a csereként beállt szlovák Durica káprázatos mozdulattal bombázta saját(!) kapujába. Kapitális hiba, nem mindennapi öngól, melynek eredményeként a Debrecen 3-1-re nyert, s 4-3-as összesítéssel bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

DVSC-TEVA–FC FEHÉRVÁR 3–1 (1–0)

Debrecen, 4000 néző
 Vezette: Bede (Erős G., Ortó)

DEBRECEN: Balogh J. – Bernáth, Bíró P., Komlósi, Takács Z. – Huszák (Dombi, 70.), Kiss Z., Leandro (Sándor T., 61.), Czvitkovics – Bogdanovics, Kerekes Zs. (Kouemaha, 79.) Klubmenedzser: Herczeg András

FEHÉRVÁR: Sebők Zs. – Lázár P. (Csobánki, 77.), Koller, Horváth G., Mohl – Farkas B., Sifter (Nagy D., a szünetben) – Simek, Polonkai, Dajic (Durica, 74.) – Sitku Vezetőedző: Disztl László

Gólszerző: Bogdanovics (1–0) a 31., Kerekes Zs. (2–0) az 56., Koller (2–1) a 84., Durica (öngól, 3–1) a 87. percben