-
Elhunyt Kiss Mária Éva
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Facebook-oldalán tette közzé, hogy január 06-án 63 éves korában, hosszan tartó betegséget követően elhunyt Kiss Mária Éva, az intézmény egykori ápolási igazgatóhelyettese.
2025.01.07. -
65 év felettiek támogatása
Idén is tízezer forintos egyszeri támogatásban részesülhetnek a fehérvári állandó lakcímmel rendelkező, 65 év feletti időskorú polgárok. A támogatási kérelemhez szükséges adatlap letölthető a város honlapjáról és átvehető a Városháza portáján is.
2025.01.07. -
300-400 milliárd ingatlanra
A Magyar Nemzeti Bank arra szólítja fel a magánnyugdíjpénztárakat, hogy készüljenek fel az ügyfelek ingatlancélú szolgáltatási igényeire.
2025.01.07. -
Őssejt-donort keresnek
Segítséget kér egy székesfehérvári, ma Svédországban élő fiatal lány, Forster Júlia. Édesanyja a facebookon keresztül keresi azt a személyt, aki őssejt donor lehetne lánya számára. Júliánál november elején diagnosztizáltak akut leukémiát.
2025.01.07.
Önkormányzati képviselők – Brájer Éva
Brájer Éva 2002 őszén a Fidesz listájáról került a városi képviselőtestületbe. Brájer Éva úgy értékeli, a jelölés a nőnek szólt, véleménye szerint több nő kellene a közgyűlésbe, mert sok esetben másképp viszonyulnak a helyzetekhez mint a férfiak. A kulturális, valamint a vállalkozói és idegenforgalmi bizottságban tevékenykedő képviselő szerint ma politikusnak lenni nem elismerést kiváltó feladat.
„ A vendéglátás és a kereskedelem területén dolgozom, mindkettőt szívből szeretem. Volt kitől tanulni, hiszen a szüleim is a kereskedelem területén dolgoztak. A vállalkozásunk mondhatni családi: a férjem és a főiskolás nagy lányunk is besegít.” –mondja Brájer Éva a családról és szakmájáról.
Mennyiben jelent előnyt, vagy hátrányt a szakmájára nézve, hogy pártpolitikával, várospolitikával foglalkozik?
Szeretném azt hinni, hogy sem az egyiket, sem pedig a másikat nem jelenti. Olyan még nem fordult elő, hogy valaki azt mondta volna nekem, hogy azért nem a vállalkozásomat keresi fel, mert az vagyok, aki. Ennek az ellenkezőjével már találkoztam, eleve egyfajta bizalommal, szimpátiával kerestek meg, de ez önmagában a munka során már nem elég, ezt a megelőlegezett bizalmat meg is kell szolgálni. A kereskedelmi vállalkozásom is a vendéglátásról szól, hiszen konyhák és éttermek felszerelésével foglalkozunk. A két terület erősíti egymást, az étteremben szerzett tapasztalatainkat az eladás során is tudjuk hasznosítani. Mindkettőben a szakmai hozzáértés, a szakma iránti elkötelezettség, a napi 10 órás keménymunka az, ami számít. Mindezek egészülhetnek ki azokkal az emberi értékekkel, amit ha az ember birtokol és gyakorol, akkor a várospolitikában és a pártpolitikában is szerezhet egyfajta tiszteletet, megbecsülést.
Tapasztalatai szerint másként viselkedik-e egy nő a közgyűlésben, mint férfi képviselőtársai? Milyen témákat tart a legfontosabbnak?
Nem szimpatikus a nő és a férfi szembeállítása. A család is attól lesz egész, ha féri és nő kiegészítik egymást. Vannak dolgok, amiben rá kell bíznunk magunkat a férfi döntésére, de a női érzékenység gyakran sokat jelenthet. A fehérvári közgyűlésben ketten vagyunk nők ebben a ciklusban. Mindenféle feminista törekvés nélkül úgy gondolom, ez nem nagy szám, hiszen a 10%-ot sem érjük el. Én a magam részéről örülnék, ha a következő ciklusban ez a szám magasabb lehetne.
Milyen bizottságokban tevékenykedik?
Tagja vagyok a kulturális bizottságnak, valamint a vállalkozási és idegenforgalmi bizottságnak. A két bizottság munkájának sok esetben kellene találkoznia, mert nagyon is összefügg. Úgy gondolom, nem sikerül az ezer éves múltra építve idegenforgalmi vonzerőként megmutatni magunkat és így ennek pozitív következményeit sem élvezhetjük. Országszerte épülnek látványfürdők, komoly nyári vonzerőt jelentve a hely számára, Fehérvár kiürül ezekben a hónapokban. Az Árpád – fürdő ma is úgy néz ki, ahogy. Van belvárosi ingatlan, ami évek óta romosan, elhanyagoltan áll, a Romkert helyzete megoldatlan, a belvárosi kereskedőknek pedig egyre nehezebb. Nagyon szomorúnak tartom, hogy a Tesco-t beengedtük a Belvárosba, szerintem nem ott a helye. Az elmúlt években szinte a földből nőttek ki a várost körülvevő nagykereskedelmi láncok központjai, mellyel megváltoztak a kialakult vásárlási szokások, az ott megjelenő erős vásárlóerőt én nem a város fejlődéseként értékelem. A város fejlődése számomra normális közlekedést biztosító jó minőségű autóutakat, a város nagyságrendjét kiszolgálni képes uszodát, vagy a mai kor követelményeinek megfelelő színvonalú vízi vidámparkot, vagy fürdőt jelent akkor, ha a város lépésről lépésre haladva a saját erejéből mindezeket képes megvalósítani. Természetesen mindezekről a kérdésekről ennél sokkal hosszabban lehetne beszélgetni. Pár példát ragadtam csak ki, talán nem is rendszerszerűen felépítve.
Első ciklusát tölti önkormányzati képviselőként. Mennyi időbe telt hozzászoknia a közgyűlések légköréhez, megszoknia a képviselői feladatokat?
Nem szeretném megszokni a feladatokat, mert minden nap újat és újat hoz. Fontosnak tartom, hogy nyitott szemmel járjak a városban, hogy ne csak odafigyeljek arra, amit hallok, hanem ha kell, megpróbáljak segíteni az ügyekben, akár kicsik ezek, akár nagyok. Az ember hajlamos rá, hogy hosszú idő után a megszokásnak megfelelően, egyfajta rutinból tegye a dolgát, azt gondolom jót tesz a friss, új szemlélet a dolgoknak. Nem feltétlenül jó valami azért, mert már régóta úgy történik, ahogy. Az idő inkább ahhoz kellett, hogy az egész rendszert, a hivatali és bizottsági struktúrát átlássam és a benne szereplőket megismerjem.