-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Öntözőzsákok segítik az ősszel ültetett fák folyamatos vízellátását
Ez egy új módszer a faápolásban – mondta Homoki László a Városgondnokság parkfenntartási vezetője. A fára cipzározható zsákot vízzel töltik meg a Városgondnokság munkatársai, ami 5-9 óra alatt egyenletesen üríti ki magából a mintegy hatvan liter vizet. Ennek előnye, hogy közvetlenül a gyökérzethez csöpög a víz szépen lassan. „Természetesen elkezdtük a növények locsolását a hagyományos módszerrel is a városban és a fák körül kialakított tányérokat töltjük fel vízzel, az öntözőzsákok használatát pedig a Schwabisch Gmünd utcában tavaly ősszel telepített fasornál próbáljuk ki. Bízunk abban, hogy beválik ez a módszer és senki nem fogja megrongálni, vagy elvinni az öntözőzsákokat.”
A közterületen ültetett fafajták kiválasztásánál az egyik legfontosabb szempont volt, hogy várostűrők legyenek, de a fiatal egyedek gondozása sok munkát igényel minden esetben. Az öntözőzsák használatát azért kezdte a Városgondnokság, mert folyamatos vízellátást biztosít az újonnan telepített fáknak és a talajt mélyen telíti vízzel, így a gyökérzetet is a mélyebb rétegekben tartja. Feltöltésre pedig 5-7 naponta, vagy szükség a talaj-, időjárás és fajta függvényében.