-
Adventi koncert a Bazilikában
A harmincadik Adventi Koncertjére készül a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar, amelyet 2024. november 29-én,19:00 órai kezdettel rendeznek a Szent István Székesegyházban. A Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar mellett közreműködik a Kodály Zoltán Általános Iskola Gyermekkara, Füredi Nikolett, Fehér Adrienn, Rezsnyák Róbert és Tóth Marcell - zongorán. Vezényel: Ruff Tamás őrnagy, a MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar karmestere.
2024.11.27. -
Müller Ferenc építész lesz a vendég
Müller Ferenc, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára, a Magyar Építészek Kamarája és Szövetsége volt elnöke lesz a vendég a Vörösmarty Társaság Íróasztal című beszélgetős estjén, november 27-én.
2024.11.27. -
Előadó-művészeti támogatás
Idén 4,5 milliárd forintot biztosít a Kulturális és Innovációs Minisztérium az előadó-művészeti szervezetek támogatására.
2024.11.27. -
A Katalinokat köszöntötték
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték.
2024.11.26.
Örökség a gazdaságban - Gazda(g(ság az örökségben
„Örökség a gazdaságban – Gazda(g)ság az örökségben” címmel rendeztek nemzetközi konferenciát a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban. A konferencia elsődleges célja volt, hogy európai példák alapján megmutassa a műemlékek gazdaságra gyakorolt hatásait, a hasznosítás és a látogatottság alapján. Az előadók többek között Franciaországból, Belgiumból és Lengyelországból érkeztek, de itt volt az Erdélyből a bonchidai Bánffy kastély képviselője is.
2010.03.28. 08:39 |
„Örökség a gazdaságban – Gazda(g)ság az örökségben” címmel rendeztek nemzetközi konferenciát a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban. A Budapesti Francia Intézet és a Károlyi József Alapítvány szervezésében létrejött tanácskozást a párizsi Robert Schuman Alapítvány, a Hanns Seidel Alapítvány és a Budapesti Lengyel Intézet támogatta.
A konferencia elsődleges célja volt, hogy európai példák alapján megmutassa a műemlékek gazdaságra gyakorolt – direkt és indirekt – hatásait, a hasznosítás és a látogatottság alapján. A konferencián elhangzó előadások bemutatják a műemlékek lehetséges hasznosítási lehetőségeit, és a hasznosítás gazdasági értékelésének módszereit is. Az előadók többek között Franciaországból, Belgiumból és Lengyelországból érkeztek, de itt volt az Erdélyből a bonchidai Bánffy kastély képviselője is. A magyar előadók között a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal pedig elnöki és alelnöki szinten is képviseltette magát.
„Nemcsak azért fontos ez a konferencia, mert nemzetközi példákat és tapasztalatokat lehetett megismerni a műemlékek hasznosításával kapcsolatban, hanem azért is, mert külföldi szakembereknek mutathattuk meg, hogy a fehérvárcsurgói kastélyt miként hasznosítjuk” – mondta konferencia szervezői nevében Báger Gusztáv egyetemi tanár, a Károlyi József Alapítvány kuratóriumának elnöke. A konferencia résztvevői láthatták, hogy az elmúlt évtizedben mire jutottuk az évtizedekig elhanyagolt Károlyi Kastély felújításával. Illetve bemutatták a Közép-magyarországi Operatív Program révén, a közel félmilliárd forintos rekonstrukciós programot is.