Orosz nyelvi és kulturális kurzus indult a Kodolányi János Főiskolán

  A Kodolányi János Főiskola Társadalom- tudományi Tanszékének kezdeményezésére, a Russkiy Myr Alapítvány támogatásával orosz nyelvi és kulturális kurzus indult Székesfehérváron és Budapesten. A képzés 2012 szeptemberében kezdődött és 2013. februárig tart majd. A hallgatók és oktatók részére egyaránt elérhető 150 órás tanfolyam több száz jelentkezőjéből 60 fő ismerheti meg az orosz civilizációtörténetet és sajátíthatja el a világnyelv alapjait.
2012.11.20. 12:56 |
  A Kodolányi János Főiskola Társadalomtudományi Tanszékének kezdeményezésére, a Russkiy Myr Alapítvány támogatásával orosz nyelvi és kulturális kurzus indult Székesfehérváron és Budapesten. A képzés 2012 szeptemberében kezdődött és 2013. februárig tart majd. A hallgatók és oktatók részére egyaránt elérhető 150 órás tanfolyam több száz jelentkezőjéből 60 fő ismerheti meg az orosz civilizációtörténetet és sajátíthatja el a világnyelv alapjait.
 
 A megváltozott nemzetközi viszonyoknak köszönhetően ismét előtérbe kerültek az Oroszországgal való kapcsolatok, ezért van szükség a nyugati nyelvek mellett oroszul is tudó és az orosz civilizációban jártas szakemberekre – mondta el Lőrinczné Dr. Bencze Edit, a Társadalomtudományi Képzési Központ igazgatója, a projekt szakmai vezetője annak kapcsán, miért is született meg a kurzus indításának gondolata. Az ingyenes tanfolyamon, a tankönyveket és a munkafüzeteket is térítésmentesen kapják a hallgatók a Russzkij Mir Alapítványhoz benyújtott sikeres pályázatnak köszönhetően. Székesfehérváron 20 fő, köztük a főiskola hallgatói, oktatói és munkatársai látogatják a nyelvi, művészeti, történelmi, és geopolitikai ismereteket magában foglaló kurzust.
 Dr. Vizi László Tamás oktatási rektohelyettes, projektmenedzser a keddi sajtótájékoztatón kitért arra, hogy Oroszország arra törekszik, hogy minél több russzisztikai intézet jöjjön létre szerte a világon, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy visszaszerezzék diplomáciai pozícióikat. A kurzus emellett ráébresztheti a fiatalokat arra, hogy fontos a szláv nyelvek ismerete, többi között azért, mert Oroszország "ígéretes gazdasági partner lehet" – jegyezte meg az oktatási rektorhelyettes. A pályázati pénzből orosz vonatkozású kiadványokkal is bővültek a főiskola könyvtárai, ezen kívül Oroszországról kiállítást, konferenciát, kerekasztal-beszélgetéseket és könyvbemutatókat is szervez a főiskola.