Országos Amatőr Szlalom Kupa autóversenynek adott otthont Fehérvár

Székesfehérváron nem ismeretlen az autó-motorsport azon válfaja, amikor egy aszfaltos, zárt területen szlalomozva próbálnak minél szűkebb kanyarokat venni a versenyzők, minél gyorsabban meghajtani az egyeneseket, nem másért, minthogy időeredményük jobb legyen a másikénál. A koronázó városban több mint tíz éve honos az a rallye-sprint autóverseny, melynek szervezésében egészen 2007-ig Újházi László is részt vett, most azonban az egyébként versenyzéssel is foglalatoskodó szervező az 1. Albacomp Kupát hozta tető alá, pontosabban autógumik és útjelző szalagok közé.
2007.05.22. 02:11 |

A Visteon Aszalvölgyi úti parkolójában összesen 78 nevező állt rajthoz az MNSZ által patronált Országos Amatőr Szlalom Kupa harmadik fordulójában. Az amatőrök viadalán külön kategóriában indultak az utcai, s az úgynevezett épített autók, hengerűrtartalom szerint csoportosítva.

Az Amatőr Szlalom Kupa harmadik fordulójában az A1-es kategóriában a Trabanttal száguldó Tüzes Zénó nyert, A2-ben a Volkswagen Polo-t tekergető Hegedűs András végzett az élen, A3-ban Sárközi Attila nyert a Citroen Saxoval, A4-ben pedig Dukai Gábor győzött Volkswagen Golfjával. Az N-es autóknál, tehát az épített gépek versenyében a Trabantos Varga János, a Volkswagen Polo-t irányító Halápi Zsolt, a Golffal rajthoz álló Csatári Sándor és a szintén VW Golffal versenyző Vizkeleti János végeztek kategóriájuk élén. A női viadalt Kovács Sándorné nyerte egy Skoda 130-assal, míg a Junior Kupában a 11 éves Nagyszegi Bence végzett az élen Opeljével.
 Az 1. Albacomp Kupa abszolút versenyét Dukai Gábor nyerte Hegedűs András és Sárközi Attila előtt. A verseny főszervezője Újházi László 5 másodperces hátránnyal rajtolt Peugeot-jával, s az abszolút 12. helyén zárt.