-
Lucától vízkeresztig
A karácsonyi ünnepkör népszokásainak színes, különleges, már-már kimeríthetetlennek tűnő tárházából válogattunk néhány érdekes darabot. A legtöbb hagyomány ma már csak a múzeumokban vagy egy-egy családi örökségként felemlegetett történetben van jelen. Lukács László néprajzkutatót hívtuk segítségül.
2024.12.24. -
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében mondott köszönetet Mészáros Attila alpolgármester és Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozóknak, akik az ünnepek alatt megerősített szolgálatban teljesítenek szolgálatot.
2024.12.23. -
A szeretet lángja
A betlehemi Születés Bazilikában őrzött örökmécses lángjából meggyújtott lámpás tüzének segítségével lobbantotta lángra a város adventi koszorújának negyedik gyertyáját dr. Cser-Palkovics András polgármester és Spányi Antal megyéspüspök. Az Alba Regia Vegyeskar csodálatos koncertje alatt egy kis hóesés is vidámságot, örömet csalt az arcokra.
2024.12.22. -
Karácsonyra hangolódtak
A téli szünet első napján, közel hatvan 3 és 16 év közötti, a saját családjuk nélkül nevelkedő gyermek nézte meg közösen Székesfehérváron a Barátság Moziban a Niko a rénszarvas - az északi fényen túl című, igazi karácsonyváró, csodálatos filmet.
2024.12.22.
Országos Elsősegélynyújtó Verseny területi fordulóját rendezték meg Székesfehérváron
A Magyar Vöröskereszt tevékenységei között kiemelkedő fontosságú az újraélesztéssel kapcsolatos tudás átadása és a humanitárius szemléletmód terjesztése is.
Ezen célok megvalósítása érdekében minden évben megrendezik az Országos Elsősegélynyújtó Versenyt, amelyre ebben az évben már ötvenegyedik alkalommal került sor.
Szűcsné Szigeti Hedvig, A Magyar Vöröskereszt Fejér megyei igazgatója elmondta, hogy a területi versenyen a szakmai feladatok zsűrizését és felügyeletét az Országos Mentőszolgálat munkatársai látták el. Idén 11 csapat jelentkezett, ami rekordnak számít az elmúlt időszakot tekintve. Beszámolt arról is, hogy hat szakmai feladatot kellett megoldani a diákoknak, ezek közül négy olyan volt, ami a betegellátásról szólt, többek között elmaszkírozott imitátorok mutatták be a helyszíneken a különböző sérüléseket: égési sérüléseket, töréseket. A feladatok között természetesen az újraélesztés is szerepelt. Ezen kívül pedig az elméleti tudásukat is tesztelhették a csapatok egy totó keretében, lazításként pedig játékos állomásokat iktattak be.
A felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyre 5 fős iskolai csapatok nevezhettek különböző kategóriákban.
A gyermek kategóriában a köznevelési intézményben 5-8. évfolyamon tanulók, az ifjúsági kategóriában pedig a köznevelési intézményben 9-13. évfolyamon tanulók indulhattak. A megmérettetésre a versenyzőknek magukkal kellett hoznia a felszerelt elsősegélynyújtó ládájukat is. A területi fordulóból a kategóriák első helyezettjei jutottak tovább a megyei versenyre, ott pedig már az országos döntőbe jutás a cél.