Országos szakmai napot rendeztek Fehérváron az egészségügyi alapellátásról

Fehérváron tartotta idei közgyűlését az Országos Alapellátási Szövetség, mely egyesíti magában az egészségügyi és szociális alapellátás valamennyi érintettjét. Az érdekvédelmi szövetséget az ország különböző részeiből, mintegy tizenhárom alapító tag alapította meg 2008-ban, a tagság azóta is bővül. A közgyűléshez kapcsolódóan szakmai nap keretében ismerhették meg a tagok és az egészségügyi alapellátás iránt érdeklődők egymás mindennapos gondjait.
2014.09.12. 13:33 |
Fehérváron tartotta idei közgyűlését az Országos Alapellátási Szövetség, mely egyesíti magában az egészségügyi és szociális alapellátás valamennyi érintettjét. Az érdekvédelmi szövetséget az ország különböző részeiből, mintegy tizenhárom alapító tag alapította meg 2008-ban, a tagság azóta is bővül.
KÉPGALÉRIA
Az ülést Dr. Hertelendy László elnök nyitotta meg, aki bemutatkozásában elmondta, hogy házi, -üzem-, iskolaorvostan szakorvos végzettséggel orvosi munkája mellett tíz évig vezette Keszthely Város Önkormányzatának Alapellátási Intézetét egészségügyi és szociális feladatokkal. "Annak ellenére, hogy a háziorvosok nagy része vállalkozó, mégis szükségét éreztük, hogy a számos, önkormányzatoknál maradt egészségügyi és szociális alapellátási feladat ellátói hiánypótló szövetségbe tömörüljenek. Tagjaink döntően önkormányzatok, térségek, ezek intézményei, illetve néhány egyéni szakember." - mondta el Dr. Hertelendy László az érdekvédelmi szövetség alapításáról, hozzátéve, hogy "nincs még egy szervezet, ami hozzánk hasonlóan nem egyéni, vállalkozási érdekeket, hanem fenntartói szemléletet képvisel". Dr. Hertelendy László, az Országos Alapellátási Szövetség elnöke elmondta, hogy a szakmai nap fő témája a prevenció, az egészségmegőrzés, a másik a háziorvosok helyzete, szerepe, feladata, finanszírozása, az önkormányzatokkal való kapcsolata.
A résztvevőket köszöntötte dr. Cser-Palkovics András polgármester is, aki elmondta, hogy Székesfehérvár Önkormányzata jó szakmai kapcsolatot tart fenn az alapellátásban dolgozókkal, az esetlegesen felmerülő szakmai vitákra pedig eddig mindig találtak megoldást, vagy olyan kompromisszumot, amely minden érintett fél számára elfogadható volt. "Az a legfontosabb szempont, hogy mit gondolnak azok, akik igénybe veszik az alapszolgáltatást. Ha ők elégedettek, akkor jó úton haladunk." - tette hozzá. „A rendelőintézetek állapota nagyon vegyes képet mutat, bár az utóbbi években nagy lépéseket tettünk, és reméljük ez a jövőben is folytatódik. Úgy érzem, hogy ebben a tekintetben is folyamatos az előrelépés Székesfehérváron, mindamellett, hogy ugyan olyan problémáink és nehézségeink vannak, mint bárhol az országban. A háziorvosoktól, az alapellátásban dolgozóktól mindig megkapjuk azt a segítséget, amelyet a város kér és jelez, akár a szűrőprogramok, akár a védőoltások tekintetében.” - hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere, aki jó tanácskozást kívánt a résztvevőknek, arra bíztatva őket, hogy lehetőség szerint ismerjék meg Fehérvár szépségeit, látnivalóit és terjenek majd vissza a királyok városába.
Östör Annamária egészségügyi és sporttanácsnok a város történelmi hagyományairól és a város egészségfejlesztési tervéről is beszélt a résztvevőknek. Szó volt a város egészségnapi programjairól, majd az önkormányzatok és háziorvosok kapcsolatáról, az alapellátási eredményekről, kérdésekről számolt be Dr. Kovács Krisztián, a fehérvári háziorvosok képviseletében. A résztvevőknek a Gyulán az Egészségügyi Alapellátás tükrében megvalósult egészségmegőrzésről, egészségfejlesztésről tartott képes bemutatót Szili Ilona és Madar Szilvia.