-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Orvosok és szülésznők ünneplik Fehérváron a családközpontú szülészetet
Az elmúlt 25 évben a Magyar Pszichoszomatikus Szülészeti és Nőgyógyászati Társaság tagjai sokat tettek azért, hogy hazánkban megvalósulhasson a természetes szülészeti gyakorlat, a családközpontú szülészet. Nekik köszönhető, hogy hazánkban, az elmúlt 25 évben forradalmi változás ment végbe a szülészet-nőgyógyászat területén. Az elmúlt 25 évre visszatekintve Dr. Hagymásy László, a Szent György Kórház Szülészet- Nőgyógyászati Osztályának vezetője, a a Magyar Pszichoszomatikus Szülészeti és Nőgyógyászati Társaság főtitkára elmondta, hogy a korábbi „dehumanizált” szülészeti ellátás, ahol az édesanyák közös szülőszobákban hozták világra gyermeküket, teljesen megváltozott és helyette egy természetes szülészeti szemlélet gyakorlati megvalósulása jött létre.
A társaság kétnapos konferenciájának megnyitóján Székesfehérvár polgármestere örömét fejezte ki, hogy az elmúlt hetekben számos orvos-konferenciára és szakmai konzultációra került sor a városban, így a székesfehérvári szakemberek megismerkedhettek az országos vagy európai jó gyakorlatokkal. „Különösen fontos a mai konferencia témája, hiszen azokról van szó, akik a város jövőjét jelentik, a születendő gyerekekhez kapcsolódó egészségügyi kihívásokkal, kérdésekkel foglalkozik.” – fogalmazott Cser-Palkovics András polgármester, aki szólt arról is, hogy a város és a Szent György Kórház között kiváló az együttműködés, ezt bizonyítja az a legutóbbi fejlesztés is, ami a szülészeten valósult meg a város támogatásával, a kórházban dolgozó szakemberek javaslatára.
A Szent György Kórház újszülött osztályán 24 órán át lehet együtt a baba és anyukája az úgynevezett rooming-in ellátásnak köszönhetően, ahol igény szerinti a szoptatás, az újszülöttet önállóan gondozhatja édesanyja. Ebben mind a csecsemő –és újszülött nővérek, mind pedig a szülésznők is támogatják, segítik őket.
Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a konferencián kiemelte, hogy az orvoslás csodálatos szakmájának legszebb része a szülészet, hiszen azt a pillanatot alapozza meg, amikor egy új élet napvilágot lát. „Az a szemlélet, ami már 25 éve egyre inkább terjed és fejlődik, családias környezetet teremtve, felkészíti a párokat a szülésre, a szülés pillanatánál pedig minden lehetőséget és körülményt megteremt a család számára, hogy együtt éljék át a születés csodáját.” – emelte ki Molnár Krisztián.
2016-ban 2756 szülést vezettek le a Szent György Kórház szülészeti osztályán, ahol 24 orvos dolgozik és közel 80 szakdolgozó, szülésznő biztosítja a magas szintű szakmai munkát.
Dr. Reiber István, a Szent György Kórház orvosigazgatója elmondta, hogy második alkalommal kerül sor ilyen témájú tanácskozásra a városban, amelynek résztvevői a világ legcsodálatosabb eseménye körül segédkeznek. Az orvosigazgató szólt arról is, hogy a XXI. században a technikai lehetőségek határtalanok, megbízható gépek, programok segítik a beavatkozásokat, vigyáznak a betegekre és őrzik az újszülöttet, ugyanakkor nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy a szülő nő és az egészségügyben dolgozók is emberek. „Az emberi szó nagyon fontos, e nélkül nem tudunk és nem is érdemes új világot létrehozni.” – fogalmazott Dr. Reiber István.