-
Kötelező a maszkviselés
2025. január 8-tól maszkviselési kötelezettség lépett életbe a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Az intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik - tájékoztat a kórház közleményében.
2025.01.08. -
Elhunyt Kiss Mária Éva
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Facebook-oldalán tette közzé, hogy január 06-án 63 éves korában, hosszan tartó betegséget követően elhunyt Kiss Mária Éva, az intézmény egykori ápolási igazgatóhelyettese.
2025.01.07. -
Támogatás a 65 év felettieknek
Egyszeri, tízezer forintos, vissza nem térítendő támogatásban részesülnek a 65 év feletti székesfehérvári lakosok. Az önkormányzat már évek óta támogatja ilyen formában a városban élő időseket.
2025.01.08. -
Február végéig lehet pályázni
Idén is meghirdeti a Fejér Termék pályázatot a Fejér Vármegyei Önkormányzat. A Nagydíj címre, illetve a Minősített Fejér Termék jelölésre 2025. február 28-ig lehet benyújtani a pályázatokat. A díjakat a Vármegyenapon adják majd át.
2025.01.08.
Összefogni a város diákönkormányzatait - megalakult a város diáktanácsa
Sárvári Krisztián nyári munkája mellett gőzerővel dolgozik azon, hogy szeptembertől a város összes középiskolájának diákönkormányzata tagja legyen a Székesfehérvári Ifjúsági Diáktanácsnak. Május 25-én azonban ideiglenes vezetőséggel megalakult a szervezet, egy vajtai kétnapos megbeszélés után, ami június végén lesz, pedig végleges elnökséget választanak maguknak. A cél, hogy segítsék a diákönkormányzatok működését, pályázati lehetőségeket segítenek kihasználni és élő kapcsolatot tartsanak a város önkormányzatával. Mi sem bizonyítja jobban elhivatottságukat, mint az, hogy jövő nyáron hathatós közreműködésükkel egy görkori park nyílik a Bregyóban.
Székesfehérvári Ifjúsági Tanács nevet vettük fel május 25-én a megalakulásunk után - mondja Sárvári Krisztián. A Szent István Mezőgazdasági Szakközépiskolába összehívtuk a város valamennyi diákönkormányzatát, illetve a főiskolai és az általános iskolai diáktanácsoknak is szóltunk. Ide középiskolások érkeztek, de kaptunk már visszajelzést a Kodolányi János Főiskoláról, hogy ők is csatlakoznának a szervezethez és szívesen vennének részt a diáktanács munkájában. Természetesen a főiskolásokat is szívesen látjuk a hozzánk csatlakozók között.
Ezek szerint a város összes középiskolájának a diákönkormányzata tagja lesz a Székesfehérvári Ifjúsági Diáktanácsnak?
Szeretnénk, ha mindenki tag lenne, azonban május végén 12 iskola diákönkormányzata volt jelen a megalakuláson, de több iskolából sem tudtak eljönni, őket pedig felkerestük, hogy csatlakozzanak hozzánk. A diáktanács segíti a diákönkormányzatok tevékenységét és részt vehetnek egyfajta véleményalkotásban is. Fontos, hogy tudjuk továbbítani ötleteinket, kéréseinket azon szervek felé, akinek köze van a város diákéletéhez.
Például az Önkormányzat felé?
A város Önkormányzata felé is, így az ötleteinket az Ifjúsági-, Informatikai és Civilkapcsolatok bizottságán keresztül tudunk kapcsolatot tartani. Az idén megalakulásunkkor az Ifjúsági Alap pályázaton nyertünk 50 ezer forintot, ebből sikerült megrendezni az alakuló ülést és ebből megyünk június végén egy kétnapos vajtai kirándulásra, megbeszélésre. Nem ismerjük egymást éppen ezért szükséges ez a kétnapos rendezvény. A vezetőség is ideiglenes, ugyanis öt főből áll, majd a kirándulás után hozzuk létre a végleges elnökséget és a szervezeti és működési szabályzatunkat is ekkor készítjük el.
A közös célokért való küzdés, a gyakorlati munka akkor szeptembertől kezdődik majd?
Szeptembertől, azonban már volt egy sikeres kezdeményezésünk is, hiszen régi vágya már a diákoknak Székesfehérváron, hogy legyen a görkori park és egy görhoki pálya. Kisebb konzultációk után, amit néhány céggel folytattunk jeleztük az Önkormányzat felé az eredményeinket és ha minden jól megy, akkor jövő nyárra elkészül egy görhoki park a Bregyóban.
Elsősorban beton elemekből lennének rámpák, amik azért is jobban a fánál, mert nem korhad és egy-egy esésnél nem áll belénk a szálka. A beton persze direkt görkorcsolyára készül és nem érdes felületű. Ez időtálló és biztonságosabb is a fa rámpáknál. E mellet, pedig lesz még egy görhoki pálya is.
Vannak e már konkrét elképzelések, javaslatok, amit felterjeszt a diáktanács szeptemberben?
Szeretnénk először összefogni a diákönkormányzatokat és támogatni az iskolai munkában: pályázatokkal, ösztöndíjakkal, olyan lehetőségekkel, amivel saját maguk is működtethetik a szervezetet és nem fontos nekik az iskola anyagi forrásait használni.
Gondolom akkor a cserediák szervezetekkel is élénk lesz a kapcsolat…
Felvettük már a Mobilitás nevű magyar szervezettel a kapcsolatot és szeretnénk idővel fogadó és küldő szervezet is lenni, ami felveszi a kapcsolatot több más EU-s szervezettel és közösen dolgoznánk a cserediák programokban.
Kik és hogyan kereshetnek meg benneteket?
Végleges helyünk még nincs, ahova lehetne írni vagy telefonálni, így a saját telefonunkon tartjuk a kapcsolatot és aki érdeklődik a diáktanács munkája iránt, az hívja fel a 20/364 10 41-es telefonszámot reggeltől estig valamikor.