-
Letartóztatták a késelőt
Az ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a férfit, aki november 1-jén majdnem megölte főbérlőjét. A büntetett előéletű gyanúsított nyakon szúrta kerekesszékes főbérlőjét. Az áldozat túlélte a támadást.
2024.11.05. -
Eltiltás alatt okozott balesetet
Betonkeverőt próbált jogosítvány nélkül irányítani, nem sikerült. A Székesfehérvári Járási Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatta azt a férfit, aki múlt csütörtökön a kora reggeli órákban balesetet okozott úgy, hogy járművezetéstől eltiltás hatálya alatt állt.
2024.11.04. -
Fehérvári mentősé a fődíj
Székesfehérvári családhoz került az az új autó, mely a rendőrség és a balesetmegelőzési bizottság Közlekedik a család elnevezésű vetélkedőjének fődíja volt. Kőváriék hosszú évek óta vesznek részt a versenyen, de a döntőn rendre lecsúsztak a dobogóról egészen mostanáig.
2024.10.24. -
Lopás miatt keresik
A nyomozás adatai szerint a képen látható nő 2024. augusztus 30-án 4 óra és 5 óra 30 perc közötti időszakban Székesfehérváron, a Rákóczi utca 1. sz. előtti járdán a sértett figyelmetlenségét kihasználva eltulajdonította annak övtáskáját és hátitáskáját, benne személyes iratokkal és értéktárgyakkal. Az elkövetőről a térfigyelő kamera felvételt készített.
2024.10.22.
Összesen 66 vádlottja van a székesfehérvári APEH ügynek
A 22 kötetet kitevő, összesen 15310 oldalas alapirat, valamint az 58 kötetnyi melléklet értékelése nyomán a főügyészség 110 oldalas vádiratot nyújtott be a bírósághoz. A főügyészség a 66 vádlottat összesen 297 bűncselekmény elkövetésével vádolja. A hivatalos személyeket alkalmanként jellemzően 2-300 ezer, összesen 10,9 millió forinttal vesztegették meg.
2012.08.17. 08:07 |
Még 2010 nyarán a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai egy szervezett akció közben hat adóhatósági dolgozónál, illetve két magánszemélynél házkutatást tartott. Három embert őrizetbe vett és nyolcat gyanúsítottként hallgatott ki. Az akció után nem sokkal a gyanúsítottak száma 26-ra nőtt. 2011 januárjában a Székesfehérvári Nyomozó Ügyészség a NAV egyik osztályvezetőjét is őrizetbe vette.
Később az ügy a Központi Nyomozó Főügyészség korrupció elleni ügyek osztályára került, az összes ügyet egyesítették, a gyanúsítottak száma pedig már 35-re nőtt. A legnagyobb összehangolt akció 2011 októberében volt: a Központi Nyomozó Főügyészség Székesfehérváron és környékén, valamint Budapesten újabb 13 helyszínen tartott házkutatást. A nyomozás végére összesen 73-ra bővült a gyanúsítottak száma, akik közt 17 adóhatósági tisztviselő - négy osztályvezető - és 51 vállalkozó, három könyvelő és egy ügyvéd volt.
A 22 kötetet kitevő, összesen 15310 oldalas alapirat, valamint az 58 kötetnyi melléklet értékelése nyomán a főügyészség 110 oldalas vádiratot nyújtott be a bírósághoz. A főügyészség a 66 vádlottat összesen 297 bűncselekmény elkövetésével vádolja.
A gyanúsítottak az APEH (jelenleg NAV) Közép Dunántúli Regionális Igazgatóságán folyamatban lévő különböző adóigazgatási eljárásokban érintett magánszemélyek, illetve gazdasági társaságok képviselői személyesen vagy közvetítő útján megkeresték a bűnszervezet vezetőjét azzal a kéréssel, hogy különböző nagyságrendű készpénz, illetve egyéb jogtalan előnyért cserébe segítsenek az ügyeiket - a hivatali ügyintézők, illetve vezető beosztású személyek befolyásolásával - a számukra kedvező módon elintézni.
Amennyiben ily módon lehetőséget láttak arra, hogy megoldható az adott adóügyi probléma, úgy a bűnszervezetben lévő, vagy abban részt nem vevő más hivatalos személyek befolyásával, részben a képviselőktől kapott jogtalan anyagi előnyből nekik is juttatva, részben a hivatali vagy személyes kapcsolataik felhasználásával megkísérelték elintéztetni az ügyet. A bűnszervezet működése kapcsán az adóhatóság 150 millió forintot meghaladó bevételtől esett el. A hivatalos személyeket alkalmanként jellemzően 2-300 ezer, összesen 10,9 millió forinttal vesztegették meg. A bűnszervezet vezetője jelenleg lakhelyelhagyási tilalom hatálya alatt áll, míg a többi vádlott szabadlábon védekezik.