Öt Hunyadis érem a gyalogló OB-ról - Varró Katalin bronzéremmel tért vissza

Április utolsó hétvégéjén szüreteltek a Hunyadi DSE atlétái. A kisebbik fehérvári atlétikai klub versenyzői Békéscsabán álltak rajthoz a Felnőtt Gyaloglók Országos Egyéni és Csapatbajnokságán, valamint a Fiatalkorúak Hosszútávú Országos Bajnokságán. A Hunyadisok összesen öt bajnoki érmet szereztek, egy arany-, két ezüst-, és egy bronzérem volt a termés a Viharsarokban, s az egyesület atlétái 14 pontszerző helyet is begyűjtöttek. A három éven át tartó "kóborlás" után Varró Katalin visszatért nevelőegyesületébe, s a hazatérés bronzérmet eredményezett a felnőttek mezőnyében.
2007.05.10. 03:08 |

„A legfényesebb érmünket Horvát Attila nyerte a 15 évesek között nyolc kilométeren. Õ már harmadik éve nyeri a korosztályos bajnokságokat, tehát nagyon szép hagyományt folytat, és úgy gondolom, hogy szép jövő előtt áll, hiszen jövőre Fehérváron folytatja tanulmányait, így még többet tud foglalkozni a sporttal. Érmes lett Varró Kati húsz kilométeren a felnőtteknél, női felnőtt csapatunk pedig második lett Lőrincz Dórával és Kukucska Zitával kiegészülve. Márkus Viktor a serdülő 15 évesek mezőnyében a második helyen ért célba, rengeteget fejlődött ő is. Nem csak az éremszerzők érdemelnek dicséretet, hanem például Troják Anett is, aki negyedik lett.” - ismertette az eredményeket Õze Tibor, a Hunyadi DSE vezetőedzője.

Az eredményesség erősítésén fáradozott még Papp Dénes is, aki az ifjúságiak 15 kilométeres távján a második helyre gyalogolt. Õze Tibor vezetőedző már említette Katit, tehát Varró Katalint, aki a felnőttek 20 kilométeres versenyében bronzérmet szerzett. A 21 éves atlétanő teljesítménye azért is figyelemre méltó, mert hároméves kóborlása után visszatért nevelőegyesületéhez, s a „hazatérés” fejlődést eredményezett Varró Kati teljesítményében.

”Most a visszatérés után úgy érzem, hogy a magyar mezőny nagyon sokat erősödött, körülbelül tíz lány esélyes a világversenyekre való kijutásra, a nemzetközi mezőny pedig még erősebb. Nagyon komoly ellenfelek vannak. Korosztályos viadalon még könnyebb versenyezni, de a felnőtt mezőny már egészen más kategória.” - vélekedett Varró Katalin.

Varró Katalin 1 óra 43 perc 51 másodperces időeredményével bekerült a május 20.-i, Leamington-i Európa Kupára utazó válogatott keretbe, s a versenyző teljesítette a júliusi debreceni Utánpótlás Európa-bajnokság kvalifikációs szintjét is. Õze tanár úr szerint a gyaloglás elsősorban a harmincasok sportja, de úgy tűnik Varró Kati már húszas évei elején kezd beérni.

”Nagyon ürölök, hogy visszajöttem a Hunyadiba, mert igazán Õze tanár úrnál érzem, hogy neki is fontos ez a sport, nem csak a versenyzőnek. Szerencsére sikeresen tudunk együtt dolgozni. Igazándiból a beérést nem tudom mihez hasonlítsam, de remélem harminc éves koromban még jobb eredményeim lesznek.”

A Hunyadi DSE vezetőedzője természetesen elégedett versenyzői teljesítményével, de nem felhőtlenül boldog, hiszen a klub anyagi helyzete megnehezíti a soron következő viadalokra való felkészülést.

”Nagyon sok munkánk volt benne, hogy idáig eljutottunk. Két-három évvel ezelőtt nagyon sok gyerekkel kezdtünk el foglalkozni, elsősorban az utánpótlás-nevelésre helyezve a fő hangsúlyt. Az eddigi munkánknak most ez a legeredményesebb időszaka, viszont félő, hogy a Sportbizottság döntése következtében ez a munka elakad, hiszen a költségvetésünk 30%-al csökkent, így én félek, hogy a töretlen fejlődés megtorpan.” - bosszankodott Õze Tibor.

A sportpályán ettől függetlenül nem áll meg a munka, hiszen a Hunyadis versenyzők komoly megmérettetésekre készülnek.

”Varró Kati jövő hétvégén Angliában versenyzik az Európa-kupán, a hétvégén 10000 méteres felnőtt, junior és ifjúsági bajnokságon vesznek részt versenyzőink. Itt Õri Istvánnak nagy esélye van arra, hogy a 31 perc 20 másodperces szintet megfutva a junior Európa-bajnokságra kvalifikálja magát. Június elején Miskolcon lesz válogatóverseny a 16-17 évesek számára, ahol Papp Dénesnek jó esélye van az Ostrava-i Világbajnokságra való kijutásra. Nem szabad elfeledkezni egyesületünk legeredményesebb versenyzőjéről, Kálovics Anikóról, aki nek m ár most megvan az idei világbajnoki, és a jövő évi olimpiai szintje. Gőzerővel készül az olimpiára, hiszen minden sportolónak ez a célja.”