-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
Öt sikeres pályázó kapta meg az Oktatási Hivatal Bázisintézménye címet
Az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja 2016 decemberében hirdette meg először az illetékességi területén működő köznevelési intézmények részére Bázisintézményi Pályázatát.
A sikeres pályázók (Székesfehérváron az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és EGYMI; az Arany János EGYMI Ezredéves Óvodája, Általános Iskolája és Készségfejlesztő Iskolája; a Hétvezér Általános Iskola; a Székesfehérvári II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola; a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola) három évig, a 2019/20-as tanév végéig viselhetik az Oktatási Hivatal Bázisintézménye címet.
Galambos Zsuzsanna, az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja főosztályvezetője elmondta: a bázisintézményi program célja az, hogy az állami köznevelési közfeladat-ellátásban résztvevő intézmények közül kiválasszák azokat, amelyeknek a nevelő-oktató munkája során, mindennapi nevelési-oktatási, szakképzési és egyéb tevékenységeiben látványosan megjelennek a kor elvárásaihoz illeszkedő szakmai innovációk, tevékenységük jó gyakorlatként követhető. Fontos szempont, hogy a pályázók minden érdeklődő intézmény számára elérhető, hozzáférhető módon helyet és lehetőséget biztosítanak műhelymunkák, bemutató órák, tanulmányi és tehetséggondozó versenyek, pedagógus továbbképzések számára, s így készek és képesek a hálózatos tudásmegosztás biztosítására helyben vagy a partnerintézmény saját környezetében. Ezek az intézmények tevékenységükkel is katalizálják majd a pedagógiai szakmai közélet fejlődését, valamint nyitottak arra, hogy szakmailag támogassák a tartósan alulteljesítő köznevelési intézmények szakmai tevékenységét, az ott folyó nevelő-oktató munka eredményességét.
Az első pályázati ciklus végéhez közeledve az Oktatási Hivatal Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központja – mint Galambos Zsuzsannától megtudtuk – ismételten meghirdette pályázatát. Január 31-ig a székesfehérvári intézmények közül 5 nyújtotta be pályázatát, amelyből a bírálóbizottság mindet érdemesnek találta a cím elnyerésére. Így általános iskolaként a Székesfehérvári II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, a Székesfehérvári István Király Általános Iskola és a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola, gimnáziumként a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium, gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézményként pedig az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény viselheti a fenntartóval kötött együttműködési megállapodás aláírásától kezdve 2023. június 15-ig az Oktatási Hivatal Bázisintézménye címet.