-
Szabadidős párbajtőr verseny
Izgalmas csaták zajlottak a MÁV Előre SC Olasz utcai röplabdacsarnokában: a Székesfehérvári Vívó és Szabadidő Sport Egyesület szervezésében zajló szabadidős párbajtőr verseny vasárnap is folytatódik, összesen mintegy 300 versenyző lép pástra Székesfehérváron.
2025.02.16. -
Kikaptunk a Sóstón
A Győri ETO FC 1-0-ra legyőzte a Sóstón a házigazda Fehérvár FC-t a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén és ezzel megelőzte a tabellán.Fehérvár FC – Győri ETO FC 0-1 (0-0)
2025.02.14. -
Új sportegyesület Fehérváron
Új sportegyesülettel gazdagodott városunk. Megalakult a Kodolányi-Feketehegy Sportegyesület.
2025.02.14. -
Ropogtak a légfegyverek
Légpisztolyban és légpuskában próbálhatták meg tudásukat iskolások, felnőttek, kadétok. A FEMETA és a MATASZ Fejér Vármegyei szervezete évadnyitó légfegyverversenyre várta a lövészet szerelmeseit.
2025.02.10.
Öttusa Eb - Szeptemberre kerül át a székesfehérvári kontinensviadal
![Öttusa Eb - Szeptemberre kerül át a székesfehérvári kontinensviadal](/_upload/images/news/69619/ottusa_vb-8.jpg)
Gallai István, a hazai szövetség (MÖSZ) főtitkára az MTI érdeklődésére elmondta, levelet küldtek az európai szövetségnek (ECMP) arról, hogy a szeptemberi időpont kedvezőbb lenne. Ebben azt is javasolták, hogy - a fehéroroszok és oroszok távolmaradása miatt - az egyéni versenyben országonként és nemenként négy helyett hat öttusázó indulhasson, azzal a megkötéssel, hogy a döntőbe legfeljebb négy juthat be. Az ECMP hivatalosan még nem válaszolt, de a szervezet elnöke, Tatyjana Ardabijeva az időpontra vonatkozóan már pozitív visszajelzést adott. A hivatalos választ ugyanakkor még meg kell várni, és a létszámra vonatkozó javaslatról is szavaz majd még az ECMP elnöksége.
Az Eb-t eredetileg augusztus 14. és 21. között rendezték volna, az új időpont pedig szeptember 14-18. A nemzetközi szövetség (UIPM) honlapján már ez szerepel.
Ugyancsak felkerült az UIPM versenynaptárába a világbajnokság pontos időpontja és helyszíne. Eredetileg Cancún lett volna a házigazda, de a mexikóiak visszaléptek, ezután Kairó került képbe, végül Egyiptomban, de Alexandriában lesz az év fő versenye július 24. és 31. között.