-
Adománygyűjtés a Kríziskezelő javára
Plédeket, takarókat, ágyneműhuzatokat gyűjt a Kríziskezelő Központ ellátottjai számára a székesfehérvári Rotary Club. A városban három helyszínen, a Kossuth Lajos u. 14., a Vásártér 1. és a Seregélyesi út 70/B szám alatt fogadják december 3-ig a felajánlásokat.
2024.11.18. -
Ismét várják a meséket
Kerek születésnapot ünnepel a gyermekek körében népszerű Tollpihe Meseíró Pályázat, amelyet a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár Egyesület idén már 20. alkalommal hirdetett meg. December 18-ig várják a vármegyében élő 3-8. osztályos diákok írásait.
2024.11.18. -
Megérkezett a város karácsonyfája
Egy gyönyörű, mintegy nyolc méter magas fenyő érkezett hétfőn délelőtt a Városház térre: az Ipoly utcában élő Menyhártné Szabó Katalin felajánlásának köszönhetően ez a gyönyörű kolorádói jegenyefenyő lesz idén a város karácsonyfája.
2024.11.18. -
Katalin-nap Kati néninél
Katalin-napi ünnepségre invitálják a fehérváriakat november 25-én, hétfőn délután négy órára Kati néni szobrához, a Liszt Ferenc utcába. A hagyományos eseményre érkezőket énekszóval és muzsikával várják, a Katalinokat pedig egy szál virággal köszönti dr. Cser-Palkovics András polgármester és Földi Zoltán felsővárosi képviselő. A műsorban népdalok szólnak majd, és idén sem hiányzik az eseményhez illő harapnivaló.
2024.11.18.
Ötven éves Székesfehérvár távcsöve – találkoztak a hőskorszak tanúi
Hajmási József és tanártársai 1961-ben hozták létre a város első csillagvizsgálóját a József Attila Gimnázium tetején. A csillagda 1977-ben költözött az Ifjúsági Ház tetejére. 1993-ban vette fel Székesfehérvár szülötte, az európai hírű asztrofizikus, Terkán Lajos nevét. A csillagdában azóta számos amatőr csillagász és diákcsoport szemlélhette meg az ég csodáit, 30 cm átmérőjű távcsövével a Holdon akár 1 km-es részleteket is megpillanthatunk.
A csillagda ünnepén Dr. Huboda György fizikus köszöntötte a megjelenteket, majd Székesfehérvár alpolgármestere, Mészáros Attila mondott köszönetet a sok tudományos munkáért és azért, hogy az elmúlt évtizedekben sikerült felkelteni számos fiatal kíváncsiságát. Köszönetet mondott a Fejér Megyei TIT-nek is, hogy együtt tudott működni a várossal ebben a fontos projektben. „Annak is örülünk, hogy néhány éven belül a középiskolai kampusz projekt keretében megújulhat a csillagvizsgáló és a jövőben is szolgálja majd a székesfehérváriakat.” – tette hozzá Mészáros Attila alpolgármester, aki a naphoz jó emlékfelidézést és sok szakmai információt kívánt. Az ünnepség megnyitóján felolvasták Székesfehérvár korábbi polgármesterének, Balsay Istvánnak a köszöntő gondolatait is.
Délelőtt a székesfehérvári csillagászati ismeretterjesztés évtizedeit összegezte dr. Nagy Rezső, majd az elmúlt évtizedek kiadványairól, szkeptikus találkozóiról, Randi-díjasairól és vendégkönyvi bejegyzéseiről esett szó. A hőskorszakra emlékeztek A Szabadművelődés Háza korábbi igazgatói, köztük Magyarits András is, aki a művelődési intézmény történetében a leghosszabb ideig -1979-től egészen 2003-ig – töltötte be az igazgatói tisztet. Szintén felidézte az elmúlt évtizedeket Kovács György korábbi igazgató és megemlékeztek Tóth László egykori igazgatóról is.