-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Pályaválasztás - online szülői értekezletet tart szerdán a Székesfehérvári Szakképzési Centrum
A pályaválasztás kapcsán a szakképzésről január 13-án, szerdán 17 órától online szülői értekezletet tartanak közösségi oldalukon, ahol lehetőség lesz szóban és írásban is kérdezni.
Az idei tanévtől a szakképzési rendszer jelentősen átalakult. Milyen alapvető változásokat jelent ez?
Az új szakképzési rendszer sokkal rugalmasabb lett, mindenkinek két alapszakmát és egy szakképesítést van lehetősége megtanulni. Az új szakképzési rendszerben az alapszakmák megszerzése iskolai rendszerű képzésben valósul meg: az ötéves technikumban érettségi és technikusi szintű szakképzettség szerezhető, a hároméves szakképző iskolában a tanuló a képzés végén szakképzettséget szerez. 2020 szeptemberétől a szakgimnáziumokból öt éves technikumok lettek, a szakmákra specializálódott szakközépiskolák pedig szakképző iskolák, amelyekben a képzési idő továbbra is három év. A Székesfehérvári Szakképzési Centrumhoz tizenegy oktatási intézmény tartozik, ezekben várják nyolcadik osztály után a diákokat, akik több mint 170 alapszakma közül választhatnak.
A 2020/21-es tanévben a járványhelyzet miatt sok új kihívásra kellett választ keresni a továbbtanulás terén is. Milyen feladatokat jelentett ez?
Valamennyi intézményünk a saját honlapján készített egy-egy külön összeállítást a nyolcadikos diákoknak. A centrum honlapjára mindenki küldött bemutatkozó kisfilmet, amely virtuális séta keretében mutatja be az adott iskola életét, az ott folyó képzéseket, a diákéletet, és online nyílt napokat tartanak. Azokban az iskolákban, ahol felvételi is szerepel a továbbtanulás követelményei között, ott online felkészítőket is szerveztek. Az általános iskolákban rendezett pályaorientációs napokon szintén online vettek részt a középfokú intézmények képviselői.
Február 19-e a jelentkezési határidő, vannak azonban olyanok, akik még mindig bizonytalanok. A szülők elképzelése, a pedagógus ajánlása mellett milyen segítséget kaphat egy diák?
Pedagógusként és szülőként is a legjobb szándékkal igyekszünk terelni gyermekeinket a pályaválasztásuk során, saját élettapasztalataink és a rendelkezésre álló információk alapján. Ha valakinek kétségei vannak, hogy melyik szakma lenne a legjobb választás gyermeke számára, lehetőség van ingyenes, egyéni pályaorientációs tanácsadásra is, amelyről a palyaorientacio@szfszc.hu e-mail címen kaphatnak bővebb felvilágosítást. A szülőket online szülői értekezletre hívjuk és várjuk szeretettel január 13-án, szerdán 17:00 órakor, közösségi oldalunkon élő bejelentkezés formájában. Kérdéseiket feltehetik az eseményt megelőzően a "Beszélgetések" alatt, illetve a bejelentkezés közben kommentben.