Parádés első harmad után győztes évzáró, a Salzburgot verte a Volán!

Parádézott az első harmadban a Fehérvár AV19, pedig az ellenfél az EBEL listavezetője, a Salzburg volt. Három gólt ütöttek az előzőleg négy vereséget elszenvedő fehérváriak húsz perc alatt, pedig megint nem használták ki emberelőnyöket. A folytatásban magára talált és szépített a Salzburg. A rendkívül izgalmas végjátékban az ex-salzburgi Boivin gólja döntött el mindent, a Volán nagyszerű győzelemmel zárta le rossz sorozatát - és a 2014-es évet!
Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg 4-1
2014.12.30. 20:33 |

Az EBEL-alapszakasz legintenzívebb időszakában nem lehet az előző meccseken rágódni - ennek megfelelően négy vereség után is lehengerlően kezdett a Volán a listavezető ellen. A második percben Benk, a negyedikben Kóger ütött gólt, utóbbi kihasználva a vendég védelem és kapus közti összhang hiányát. A csarnok hangulata érthetően remek volt, hát még, amikor Wehrs csatárokat lepipáló szólóból már háromra növelte az előnyt! A Salzburg kapuscserével reagált, ami annyi eredménnyel mindenképpen járt, hogy nem kapott újabb gólt az első harmadban - de nem is szerzett.
A Fehérvár emberelőny-kihasználása továbbra is katasztrofális a decemberi meccseken, ezúttal hármat hagytak veszni Sikorcinék az első két harmadban. A második húsz percben magára talált a Salzburg, főleg a játékrész hajrájában nyomtak a vendégek (17-9 volt a kapura lövések aránya a javukra). Igaz, szépítő góljukat még a 24. percben megszerezték. Engstrand itt kicsit bizonytalan volt, később volt alkalma bizonyítania a fehérvári kapusnak, hogy nem ez jellemző rá. A harmadban egy videózás után visszavont Volán-gól is esett, és a végén Bartalis kihagyott szólója mutatta, nem volt egyoldalú a meccs.

Ne feledjük, a két csapat szeptemberi fehérvári találkozóján hetet kapott a Fehérvár, a második harmadban ötöt... Ehhez képest most jók voltak a kilátások. A záró játékrészben ugyan továbbra is inkább a vendégek támadtak, de jól működött a fehérvári elhárítás és olykor veszélyes ellentámadásra is futotta Kovácsék erejéből. Még majdnem két perc volt hátra, amikor levitte kapusát a Salzburg, amit az a Boivin büntetett saját kapuja elől ütött góllal, aki a szezont még a Red Bullnál kezdte... Nagyszerű évzárót produkált Rob Pallin csapata, a fehérvári közönség által leginkább utált riválist, a liga favoritját verte abban a fordulóban, amnelyben a Salzburgon kívül minden csapat nyert az első hatból! Reméljük, ahogy zárult 2014, úgy kezdődik majd 2015 - elsején jöhet a Ljubljana!

Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)
Gl.: Benk, Kóger, Wehrs, Boivin, illetve Raffl.