Parádés mérkőzésen nyert az Alba Volán az Újpest otthonában

Nem kisebb téttel korcsolyáztak jégre az Alba Volán-FeVita játékosai az Újpesti TE otthonában, minthogy pontot tegyenek a befejezetlen mondatok végére, és egyértelművé tegyék, hogy az Interliga alapszakaszában a fehérváriak a favoritok. A közép-kelet-európai pontvadászat alap-küzdelmeinek utolsó körében a Volán egyetlen pont begyűjtésével már kiemelt helyzetből várhatta volna a rájátszást, míg az Újpestnek csupán a további csatározásokra való edződést segítette a két honi élmenő párharca. Újpesti TE - Alba Volán-FeVita 2-5 (1-2, 0-0. 1-3)

2006.12.29. 22:38 |

A preztizs fűtötte tűz azért persze lobogott mindkét alakulatban, és ennek eredményeként nagy elánnal kezdtek a csapatok. Remek iram és látványos helyzetek jellemezték az első periódust, melynek kilencedik percében az UTE szerzett vezetést. A szlovák különítmény prominens képviselője Jozef Voskar eresztett meg egy lövést a fehérvári kapura, és Budai Krisztián hasáról a ketrec jobb oldalába vágódott a korong, 1-0.
 A bekapott gól még inkább hevítette a fehérvári játékosokat, és Halassy játékvezető is a legjobbkor állított ki két újpesti hokist. A Volán kettős emberelőnyben rohamozott, és a 11. percben Anton Poznik elemi erővel bombázta a pakkot az egyébként remeklő Gonda Kamill hálójába.
Egy lila-fehér hokis visszatérhetett a büntetőpadről, de még így is maradt a szimpla fehérvári emberfór, és egy impozáns támadás végén Palovcik passzát Csibi József váltotta gólra 33 másodperccel az egyenlítő találatot követően. Fordított az Alba, 1-2.
 A folytatásban az UTE is kettős emberelőnyben játszhatott, de Budai ketrecét ekkor már nem érintette a korong, így fehérvári előnnyel vonulhattak az első pihenőre a csapatok.

A második harmadban ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abba hagyták. Magyar pályákon ritkán látott elánnal rohamozott mindkét fél, az Újpest szinte minden energiáját az egyenlítő gól eléréséért mozgósította. A vezetőbíró ebben a játékrészben a hazai pálya élvezőjét részesítette előnyben, az UTE többször emberelőnyben, egyszer pedig kettős fórban rohamozhatott Budai ketrece felé. A Volán kapusa remekelt a kapu előtt, a mezőnyjátékosoknak pedig nem maradt sok lehetőségük arra, hogy a túloldalon megtornáztassák a portást, így negyvenpercnyi játék után maradt az egygólos fehérvári előny.

A záró harmad elején a hazaiak uralták a mezőnyt, mégis Gröschl és Ocskay előtt adódott gólszerzési lehetőség, melyekre Marcinek válaszolt, de a kapusok a helyükön voltak. Egészen az 52. percig, ekkor Csibi vitte le a korongot az alapvonal mögé, majd onnan Michal Stastny elé játszotta a pakkot, a szlovák csatár pedig kapásból lőtt a kapuba, kétgólosra növelve ezzel a fehérvári előnyt. Nem örülhettek sokáig biztosabb vezetésüknek a kék-fehérek, mert másfél perccel később Jurasko váltott gólra egy újpesti emberelőnyt, 2-3.
 A lilákat űzték, hajtották szurkolóik, és az UTE játékosai olykor még teljes létszám ellen is úgy játszottak, mintha emberelőnyben lennének, ám a Volán nem tört meg, sőt a védekezésről megfeledkező hazaiakat újabb góllal lepte meg a találkozó vége előtt négy perccel.
 Ancsin János alakulata mindent megpróbált az újabb felzárkózás érdekében, az Újpest kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött jégre az utolsó percben, és az üresen hagyott ketrecet slusszpoénként Vaszjunyin Artyom vette be a meccs vége előtt tíz másodperccel.

Az Alba Volán-FeVita 5-2-es győzelmével megnyerte az Interliga alapszakaszát, s a rájátszásban az Újpest és a Medvescsak Zagreb csatájának győztesével találkozik majd.

Újpesti TE – Alba Volán-FeVita (1-2, 0-0, 1-3)