Partizan - Vidi: amilyen eredmény nem született huszonnyolc évvel ezelőtt

Amikor 1984-ben találkozott a Videoton és a Partizan Belgrád, egyszer a fehérváriak nyertek 5-0-ra, egyszer a szerb (akkor még jugoszláv) csapat 2-0-ra. A döntetlenre a két fél között várni kellett mostanáig: edzőmeccsen 2-2 lett a végeredmény, a Vidi kétgólos vezetését követően.
2012.07.06. 22:48 |

A szerb bajnok ellen jól kezdtek a Bozsovics - Szolnoki, Vinícius, Caneira, Stopira - Mitrovics, Sándor - Oliveira, Kovács, Walter Lee - Nikolics összeállításban játszó piros-kékek. Kissé pikáns, hogy egy "szerb" összjátékból szereztek vezetést, Mitrovics labdáját Nikolics váltotta gólra. Sőt, az első félidő utolsó percében pontosan ugyanez volt a koreográfia, és már 2-0-ra vezetett a Sousa-csapat.
Szünet után sok csere akasztotta meg a meccs folytonosságát, a hamar szépítő Partizan fölénybe került. Tíz perccel a vége előtt bombagóllal egyenlítettek a szerbek, 2-2 lett a végeredmény a semleges pályán, Szlovéniában játszott mérkőzésen, amelyen a Vidiben majdnem minden poszton lehetőséghez jutott egy csereember is. Így Tujvel, Vaskó, Szekeres, Hector, Torghelle, Brachi, Lencse, U. Nikolics, Gyurcsó és Perics is pályára lépett.