Péntek, szombat: győzelmi esélyek a fehérvári csapatok előtt minden bajnokságban

A kosár, a kézi és a labdarúgó bajnokságban is náluk hátrébb rangsorolt ellenféllel játszanak a fehérvári topklubok, akár tökéletes is lehet a hétvége. Az Albacomp Fehérvár péntek este harmadszor verheti meg a negyeddöntőben a Pécset, ez továbbjutást érne. A Videoton szombat kora délután Zalaegerszegen, az eddig nyeretlen utolsó helyezettnél vendégeskedik. Szombat este pedig az Alcoa kézisei fogadják a megfiatalított Debrecent igazi rangadón a rájátszásban.
2012.04.20. 13:16 |
A kosarasok számára már a negyeddöntő előtt elvárás volt a továbbjutás a Pécs ellen, és az eddigi két mérkőzés igazolta is a várakozásokat. Itthon simán nyertek Bódiék, kedden pedig Pécsen is sikerült, igaz, az azért izgalmasan alakult. A pécsiek alighanem mindent arra a meccsre tettek fel, közel is jártak a bravúrhoz, most pedig reményeikben megtépázottan érkeznek Fehérvárra, ahol pénteken 19 órától rendezik a harmadik mérkőzést. Minden az Albacomp Fehérvár mellett szól, s ha meglesz a győzelem, a rájátszásban szokatlan, kéthetes pihenő következhet, mert a Szolnok nemzetközi kupaelfoglaltsága miatt itthon nem rendeznek mérkőzéseket.
A Videoton Zalaegerszegen játszik szombaton 15 órától, a Sport1 televízió közvetíti a találkozót. Figyelembe véve, hogy a hazaiak még nem nyertek ebben a bajnoki idényben, amivel európai "rekorderek", természetesen a haramdik helyen álló, és azt legfeljebb előkelőbb helyre cserélni szándékozó Vidi az esélyes. A Ligakupa megnyerésének pozitív hatásai is érvényesülhetnek, ráadásul ez már a hosszú hajrá felvezetője, a bajnokság utolsó hat fordulója következik. A Vidire az egerszegi kiruccanás után sorrendben a Ferencváros, a Kecskemét majd a Győr vár, ezeken a rangadókon múlhat, van-e előrelépés a bajnoki címvédőnek a harmadik helyről - de előtte persze nyerni kellene Zalaegerszegen. További tétje a meccsnek (majd meccseknek), szerez-e újabb gólokat Nikolics Nemanja, aki jelenleg 14-nél tart, és versenyben van a gólkirályi címért.
Elvileg a legszorosabb csata az Alcoa FKC-re vár, szombaton 18 órától fogadja a Debrecent. Az anyagi gondok miatt alaposan megfiatalított, és így szezon közben meggyengült Loki különösebb teher nélkül játszhat az 5-8. helyért zajló rájátszásban, a fehérváriaknak pedig fontos lenne minél előbb végezni a nemzetközi kupaindulás lehetősége miatt. A Vácot rossz kezdés után legyűrték a lányok, Vaszary Virág szerint lehet jelentősége, hogy ismét hazai pályán játszanak:
"Örülök, hogy megint itthon játszunk, bár nyilván az idegenbeli sorozat nem lesz majd annyira kedvező, de kellően felkészülve azokon a meccseken is jól kell szerepelnünk. A DVSC ellen már Konkoly Csaba irányításával játszottunk idén az alapszakaszban, és úgy gondolom, most sem szabad, hogy gondot okozzon a pontok itthon tartása. A DVSC fiatal, lelkes csapat, nem adják fel, küzdenek. Fontos lenne, hogy ellenük végre tényleg jól kezdjünk! A Vác ellen is az volt a tervünk, hogy az első perctől uraljuk a meccset, de ez ugye nem sikerült. A saját magunk dolgát tehetnénk ezzel sokkal könnyebbé, ha nem engednénk belelkesedni az ellenfelet.“