Péntekig megérkeznek az ajánlószelvények az önkormányzati választásra

 A választópolgárok július 31. és augusztus 4. között névre szóló értesítést kapnak arról, hogy felvették őket a települési önkormányzati képviselőválasztás választói névjegyzékébe és egy ajánlószelvény-tömböt is, benne sárga, kék, rózsaszín és fehér ajánlócédulákkal. A településenként eltérő számú ajánlószelvényekkel a választók az önkormányzati képviselőjelöltekre, polgármester-jelöltekre és a megyei közgyűlés tagjaira adhatnak ajánlást.
2006.08.01. 06:50 |
 Az október 1-jei önkormányzati választásra július 31. és augusztus 4. között kapják meg a választópolgárok a névjegyzékbe való felvételről szóló értesítést és a szükséges ajánlószelvény-tömböt. Az önkormányzati és a települési kisebbségi önkormányzati képviselők választását ugyan egy időpontban tartják, de külön választásnak minősülnek, ezért két szavazókört is fel kell keresniük azoknak, akik mindkét voksoláson részt kívánnak venni. Az önkormányzati választáson több mint 8 millió választópolgár vehet részt. 

Augusztus 4-ig mindenkit értesítenek 

 A választópolgárok július 31. és augusztus 4. között névre szóló értesítést kapnak arról, hogy felvették őket a települési önkormányzati képviselőválasztás választói névjegyzékébe és egy ajánlószelvény-tömböt is, benne sárga, kék, rózsaszín és fehér ajánlócédulákkal. A településenként eltérő számú ajánlószelvényekkel a választók az önkormányzati képviselőjelöltekre, polgármester-jelöltekre és a megyei közgyűlés tagjaira adhatnak ajánlást.  

 A települési jegyző a lakosságszám arányában határozza meg, hány ajánlószelvényt kell összegyűjteniük a jelölteknek. Az ajánlószelvények gyűjtésének végső határideje szeptember 8-a, addig lehet jelöltet állítani. 

Csak Magyarországról lehet szavazni 

 Szavazni az országgyűlési választásoktól eltérően csak magyarországi lakóhelyen lehet. Ha a választópolgárnak a választás kitűzésének napján, tehát július 11-én már volt bejelentett tartózkodási helye, akkor igazolást kérhet, hogy ott adhassa le a szavazatát. Az önkormányzati választásra vonatkozó névjegyzéket augusztus 2-től augusztus 9-ig közszemlére kell tenni. A névjegyzékből való kihagyás, illetőleg törlés vagy a névjegyzékbe való felvétel miatt ugyanezen időszak alatt, augusztus 9-én 16.00 óráig lehet kifogást benyújtani. 

Új szervezetek vett nyilvántartásba az OVB 

 Az Országos Választási Bizottság (OVB) hétfői ülésén újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az október 1-jei önkormányzati, illetve kisebbségi önkormányzati választásokra. Nyilvántartásba vették a Magyar Demokrata Fórumot, a Függetlenek Listáját és a Humanista Pártot. Az OVB a települési kisebbségi önkormányzati választásokra jelölőszervezetként nyilvántartásba vette a ROM Roma Magyar Polgárjogi Mozgalmat, a Magyarországi Romák Baloldali Szövetségét és a Magyar-Lengyel Pilsudski Történelmi Társaságot. Az önkormányzati és a kisebbségi önkormányzati választásokra is szeptember 8-ig van lehetőség jelölőszervezetek nyilvántartásba vételére. 

A korábban regisztrált jelölőszervezetek 

 Az OVB az önkormányzati képviselők választására már eddig már nyilvántartásba vette a Vállalkozók Pártját, a Magyar Szocialista Pártot, a Kereszténydemokrata Pártot, a Szociáldemokrata Pártot, a LUNGO DROM Országos Cigány Érdekvédelmi és Polgári Szövetséget, a Szabad Demokraták Szövetségét és a Magyar Szociális Zöld Pártot. A kisebbségi képviselők választására az OVB már nyilvántartásba vette a "Kijevi Rusz" Magyarországi Ukrán Hagyományőrző Egyesületet, a Lungo Drom Országos Cigány Érdekvédelmi és Polgári Szövetséget, az Észak-Magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége Egyesületet és a Roma Polgárjogi Mozgalom Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetét. 
 

Magyarország

  1. Hétvégi vásárlás adományozással

    Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.

    2024.11.16.
  2. Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot

    A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.

    2024.11.15.
  3. A Magyar Jelnyelv Napja

    A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.

    2024.11.09.
  4. Nemzeti gyásznap

    November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.

    2024.11.04.