Polgármesteri köszönet a Lukács Móric díjért

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2014. szeptember 16-án Lukács Móric-díjjal tüntette ki az Echo Innovációs Műhelyt. A díjért Székesfehérvár polgármestere is köszönetet mondott az Echo-nak, amely ma már száz főt foglalkoztat és a régió legnagyobb civil szervezetévé vált. A díjjal járó 500 ezer forintos jutalmat a a Teljes Élet Szociális Alapítvány sörédi táboroztatására ajánlották fel.
2014.10.02. 12:59 |
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2014. szeptember 16-án Lukács Móric-díjjal tüntette ki az Echo Innovációs Műhelyt. A díjért Székesfehérvár polgármestere is köszönetet mondott az Echo-nak, amely ma már száz főt foglalkoztat és a régió legnagyobb civil szervezetévé vált. A díjjal járó 500 ezer forintos jutalmat a a Teljes Élet Szociális Alapítvány sörédi táboroztatására ajánlották fel.
A Lukács Móric díjat Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere alapított 2012-ben, évente hárman kaphatják meg, emlékéremmel, adományozást igazoló oklevéllel és 500 ezer forintos pénzjutalommal jár. Olyan természetes személynek, vagy civil szervezetnek adományozható, amelyek hivatásszerű, vagy önkéntes munkájukkal maradandót alkottak a civil szektor fejlődésének előmozdításában. Az Echo Innovációs Műhely humán kutatásfejlesztési tevékenységét elsősorban az oktatás, az ifjúsági ügyek, a civil szféra, a terület és vidékfejlesztés, a helyi közélet területén fejti ki. 
Székesfehérvár polgármestere köszöntőjében kiemelte, hogy sok munka kell a Lukács Móric díj elnyeréséhez, hiszen évente csak egyetlen civil szervezet kaphatja meg az országból. Hangsúlyozta, hogy az Echo Innovációs Műhely munkájával jó példát mutat mások számára is. Cser-Palkovics András köszönetet mondott a civil szervezet közösségének, hogy a városért tevékenykednek, sokszor olyan területeken segítenek, ahol az önkormányzatnak nincs lehetősége. Székesfehérvár polgármestere egy középkori Fehérvárt ábrázoló metszetet is adományozott a Műhely elnökének, amelyet 2010 ősze óta minden olyan partnernek elvisznek, ahol olyan munka folyik, ami a város egészét tekintve fontos és példaértékű. Zugor Zsuzsanna, az Echo gazdasági igazgatója elmondta, hogy ma már több mint száz főt foglalkoztatnak, ezzel a régió legnagyobb civil szervezetévé váltak az évek során. Zugor Zsuzsanna közös sikerként, a csapatmunka eredményeként értékelte az elismerést, köszönetét fejezte ki a munkatársaknak.
Domokos Tamás stratégiai igazgató a tudatos építkezés fontosságáról szólt, amely elkötelezett munkatársak, erős csapat nélkül nem lehetséges. Kiemelte még, hogy a 18 év óta folyamatosan működő szervezet munkája mára modellértékűvé vált. így nem is önmagunknak, hanem a többi civil szervezetnek kívánt hasonlóan elkötelezett csapatot, hogy mind szélesebb körben erősödhessen a civil kultúra. A díjjal járó 500 ezer forintos jutalmat a a Teljes Élet Szociális Alapítvány sörédi táboroztatására ajánlották fel, amelyet Deli József, az alapítvány kuratóriumi elnöke vett át. „Az Alapítványunk segítséget nyújt abban, hogy a sérült gyermekeket otthon nevelő családoktól időlegesen átvállaljuk a gyermekek gondozását. Egy-két hétre tehermentesítjük a szülőket: amíg az állandó gondoskodást igénylő fiatalok velünk táboroznak, addig a szüleik kikapcsolódhatnak, pihenhetnek.” - emelte ki az adomány kapcsán.
Lukács Móric író, műfordító 1812-1881 között élt. 1839-ben a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjává, 1858-ban tiszteleti, 1876-ban igazgató taggá választotta. Eötvös Józseffel, Szalay Lászlóval és Trefort Ágostonnal együtt küzdött a haladás eszméiért, centralista volt, szerkesztette folyóiratukat, a (régi) Budapesti Szemlét (1840-1841). Az akadémia ügyeiben segédjegyzőként dolgozott. Az 1848. évi nagy átalakuláskor kormányhivatalt vállalt, Klauzál Gábor mellett elnöki titkár lett a Kereskedelmi Minisztériumban. Civil szervezeteket elemző Ellenőr - Néhány eszme az egyesületi jog körül című műve 1847-ben jelent meg.