Pompás belső terek és ízletes sörök a Szent Gellért Hotelben

Kettős elismerést kapott a Székes- fehérvári Egyházmegye a Szent Gellért Hotelhez kapcsolódóan. A 2014-ben önerőből felújított hotel belsőépítésze, Somogyi Pál a szakma legrangosabb elismerését vehette át fehérvári munkájáért, míg a hotel földszintjén található kézműves sörözőben forgalmazott püspöki sörök készítője, a Monyo Brewing az év sörfőzdéje lett.
2016.02.09. 17:39 |
 Kettős elismerést kapott a Székesfehérvári Egyházmegye a Szent Gellért Hotelhez kapcsolódóan. A 2014-ben önerőből felújított hotel belsőépítésze, Somogyi Pál a szakma legrangosabb elismerését vehette át fehérvári munkájáért, míg a hotel földszintjén található kézműves sörözőben forgalmazott püspöki sörök készítője, a Monyo Brewing az év sörfőzdéje lett.
A Szent Gellért Hotel Fehérvár történelmi belvárosának központjában, mégis csendes, platánokkal tarkított részén található. 2014-ben Somogyi Pál belsőépítész munkája nyomán a hotel újjászületett, izgalmas, minőségi belső teret kapott. Ezt a munkát ismerte el a magyar belsőépítész szakma azzal, hogy 2015 decemberében az „Év belsőépítésze” díjat adományozta Somogyi Pálnak. „Az egyházmegye számára kiemelt fontosságú, hogy a tulajdonában álló, turisztikai célpontként is fontos épületek karban legyenek tartva és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások minősége is magas színvonalú legyen. 2014-ben önerőből újítottuk fel a Szent Gellért Hotelt, tervezésére Somogyi Pál belsőépítészt kértük fel, akivel 2007-ben a Barátok boltja, 2013-ban pedig a Szent István Művelődési Ház egy részének felújítása kapcsán is dolgoztunk már együtt. Nagy örömmel értesültünk róla, hogy a Vigadóban 2015 decemberében egyházmegyénk megbízásából készült munkájáért átvehette az Év belsőépítésze díjat.” – mondta el Spányi Antal püspök az elismerés kapcsán.
Somogyi Pál belsőépítész elmondta, hogy egy jellegtelen épületről kellett „lefújnia a port”, és más lelkületet adnia a belső tereknek. „Az enteriőr tervezés mindig a hangulat tervezése is, a csomópontokba bele lett rejtve a szakralitás, anyagok, fények, részletek gazdagsága adta ki az egészet. Fontos szempont volt az is, hogy aki bejön ide, az érezze, hogy a léleknek itt nagyobb szerepe van.” – tette hozzá Somogyi Pál.
A szálloda földszintjén nyílt meg a város első kézműves sörözője is, ahol 2015 augusztusától kaphatóak a székesfehérvári püspök sörei. A söröket Spányi Antal megrendelésére, egyedi recept alapján Német Antal sörfőző készíti Pein Ádámmal közös vállalkozásukban, a Monyo Sörfőzdében. A 10. jubileumi főzdefeszten közel 50 hazai kisüzemi főzde közül ők nyerték el az év sörfőzdéje kitüntetést, a hétvégén pedig az írországi Dublinban 5 bronzérmet nyertek egy nemzetközi kézműves sörversenyen. A Szent Imre búzasört, a Szent Gellért pilseni típusú sört és a Prépost portert kizárólag Székesfehérváron, a Szent Gellért Hotel földszintjén működő kézműves sörözőben lehet kapni.
Németh Antal sörfőző mester elmondta, nagy büszkeség, hogy a fehérvári püspök sörét készíthetik. „A kézműves sörök területén egyre inkább érezni lehet, hogy az egyház kezdi visszahozni azokat a hagyományokat, amelyek évszázadokig megvoltak. A sörökkel próbáltunk arra törekedni, hogy minél szélesebb rétegek ízlését tudjuk kiszolgálni. Háromféle sört főzünk, a Szent Gellért egy pilseni típusú sör, ami Csehországban népszerű, a prépost barna, angol típusú sör, de Magyarországon is nagy hagyományai voltak, ezen kívül egy bajor típusú búzasör, a Szent Imre egészíti ki a palettát.” – emelte ki Németh Antal, aki másokkal ellentétben örül annak, hogy a püspöki sörök kizárólag Fehérváron kaphatóak, mert „a sör hagyományosan mindig egy lokális dolog volt, a sörfőzdék a saját településüknek készítették a sörüket.”