Pont nélkül maradt a Vidi - a 96. percben szerzett győztes gólt a Paks

Szerencsétlen körülmények között maradt pont nélkül a Vidi a Sóstói Stadionban a Paks ellen, pedig jól indult a meccs: Holender bombagóljával vezetett a Fehérvár. A Paks egyenlítése egy VAR videózás után megítélt 11-esből született, Karakó játékvezető kiállította Larsent, a hosszabbításban pedig egy kontra pecsételte meg a Vidi sorsát. Fehérvár FC - Paks 1-2 (1-0)
2024.09.29. 18:41 |

Fehérvár FC - Paks 1-2 (1-0)

Pető Tamás vezetőedző a Dala - Simut, Serafimov, Spandler, Milicevic - Larsen - Holender, Csongvai, Melnyik, Stefanelli - Gradisar tizenegyet küldte pályára.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, de a Vidinek szüksége volt Dala Martin bravúrjaira is, például a 12. percben, amikor Ötvös ziccerét hatalmas bravúrral tolta szögletre. A Vidi részéről Larsen veszélyeztetett, fejesét Simon kapus ütötte szögletre. A 45. percben azután óriási bombával szerezte meg a vezetést a Fehérvár, Holender Filip közel 20 méterről lőtt a kapuba. (1-0)

A második félidőben tovább növelhette volna előnyét a Vidi, előbb Pető, majd Katona révén. A Paks pedig 11-est kapott, amit Windecker kapufára lőtt, az ismétlést pedig Dala fogta ki. Ha már nem ment be, újabb 11-est kapott a Paks, hosszas VAR-ozás után Simutnál láttak kezezést, a büntetőt Ötvös értékesítette. (1-1)

Ezután még egy kiállítással is büntették a Vidit, Karakó játékvezető Larsennek mutatta fel a második sárga után a piros lapot. A megfogyatkozott Vidi sorra dolgozta ki a helyzeteket, azonban a gólt a Paks lőtte a 96. percben egy kontra végén Windecker talált be. (1-2)

Karakó játékvezető legutóbb az előző szezon utolsó mérkőzését vezette a Vidinek a Diósgyőr ellen, akkor két fehérvári gólt érvénytelenített a VAR, ezzel a Fehérvár FC lemaradt az NBI dobogójáról.