Pont nélkül maradt a Vidi Győrben - az újonc nyerte a derbit

Az első félidőben gyorsan kétgólos hátrányba került a Vidi, majd Szabó Bálint tizenegyesgóljával szépített. A Fehérvár a második félidőben hiába próbálkozott az egyenlítéssel, a hosszabbításban az ETO harmadik gólja végleg eldöntötte a derbit. ETO FC Győr - Fehérvár FC 3-1 (2-1)
2024.10.05. 18:15 |

ETO FC Győr - Fehérvár FC 3-1 (2-1)

Az ETO már a 9. percben megszerezte a vezetést, egy szöglet és egy csúsztatás után a az üresen érkező Stefulj közelről a kapunkba fejelt (1-0). Öt perccel később már duplázott az ETO, a 14. percben Gavric lépett ki a leshatáron, majd ziccerben a kapufa segítségével lőtt a Vidi kapujába. Az asszisztens lest jelzett, de videóbíró segített, hogy érvényes legyen a győri gól. (2-0).

A 21. percben büntetőhöz jutott a Vidi,  Stefanellivel szemben szabálytalankodtak egy beadás után a győri kapu előtt, amiért VAR-vizsgálat után büntetőt ítélt Pintér Csaba játékvezető. A labda mögé Szabó Bálint állt, és magabiztosan értékesítette a tizenegyest (2-1).

A találkozó hajrájában a hazai együttes magabiztosan őrizte egygólos előnyét, a fehérvári fiatalok küzdöttek az egynlítésért, gólt azonban az ETO szerzett a 93. percben Boldor révén, aki közelről vette be a Vidi hálóját. (3-1)