Három gólt kapott és pont nélkül távozott Debrecenből a Fehérvár FC

Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát a Debrecen, a Vidi kétgólos hátrányban vonulhatott az öltözőben a szünetben. A Második félidő elején Szabó Levente gólja adott reményt, de a 71. percben a duplázó Domingues gólja megpecsételte a Fehérvár sorsát. Debreceni VSC - Fehérvár FC 3-1 (2-0)
2023.10.22. 17:45 |

Debreceni VSC - Fehérvár FC 3-1 (2-0)

gólszerző: Bárány, Domingues Brandon (2), ill. Szabó L.

A Fehérvár FC a Tóth B. - Csongvai, Serafimov, Gergényi - Bese, Kalmár, Flores, Katona, Schön - Szabó L., Kodro kezdő 11-el lépett pályára Debrecenben és már a 6. percben hátrányba került. Loncar ütközött Kalmárral a hazai térfélen, Berke nem fújt, az akció végén Bárány közelről a hálóba talált, de les miatt nem adták meg a találatot, de a VAR-szoba közbeszólt, és érvényesnek ítélték Bárány gólját. (1-0)

A 33. percben ismét Bárány volt a főszereplő, jobboldali centerezése után a francia szélső, Domingues Brandon talált közelről a hálóba. (2-0)

A második félidő álomszerűen kezdődött a Vidi számára, rögtön a kezdő sípszó után Kodro adott jó passzt a két védő közül kibújó Szabó Leventének, aki higgadtan elgurította a hosszúba a labdát a kapujából kijövő Megyeri mellett! (2-1).

A 71. percben azonban a DVSC bebiztosította a győzelmet, Domingues és Loncar "levette" a fehérvári védelmet a pályáról, és a francia szélső végül be is fejezte az akciót. (3-1).

Debrecenben összességében megérdemelt hazai siker született, a Fehérvár FC 10 forduló után 11 pontjával a 8. helyen áll a tabellán.