Pontmentés a Fáy utcából – továbbra is veretlen a Cornexi

A női kézilabda NB1 középmezőnyös rájátszásának negyedik fordulójában a hullámzó teljesítményt produkáló Vasas-Invitel otthonában vendégeskedett a play-off-ban még 100%-os Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A harcosságra hangoló Szabó Edina vezette Cornexi kezdte jobban a mérkőzést, majd az első félidő derekán a Vasas ledolgozta négygólos hátrányát. A fehérváriak nem engedték ki kezükből a kezdeményezést, és a 30. perc végére ismét Tápaiék vezettek 14-11-re... Vasas-Invitel – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-27 (11-14)

2006.05.06. 20:34 |

Fordulás után fej-fej mellett haladt a két együttes, a Cornexi egygólos előnyét minduntalan kiegyenlítette a hazai alakulat. Feljavult a Vasas védekezése, a vendégek büntetőket hibáztak, míg Mocsai Lajos csapata tíz perccel a vége előtt átvette a vezetést. Sőt, az 55. percben már három gól volt a két csapat közötti differencia, és ekkor jött elő igazán az akarat és a küzdőszellem a fehérvári lányokból. Tápai Szabina vezérletével egalizált a Cornexi, és az utolsó másodpercekben kapusát is lehozó Vasas már nem tudta otthon tartani mindkét pontot.

Vasas-Invitel – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-27 (11-14)

Fáy utca, 300 néző
 Vezette: Dudás, Serfőző

Vasas: Triffa – Gorova 9/4, Tomori 6, Moskovaja 1, Blaskovits 1, Szilágyi, Berta 3. Csere: Reubl, Ábrahám 3, Stiener, Õri A. 3/1, Gabnai, Simon, Totova (kapus). Vezetőedző: Mocsai Lajos.

Cornexi: Sugár – Kenyeres 2, Õri E. 3, Pádár 1, Vijunaite 5, Kordyuk 1, Balogh B 1. Csere: Szabó V. 4, Tápai Sz. 7/2, Tilinger 2/2, Trishchuk 1, Vaszari, Tápai A., Fekete (kapus). Vezetőedző: Szabó Edina.

Kiállítások: 8 ill. 10 perc