Pontokat rabolt a kiesés elől menekülő Kaposvár a Sóstói Stadionban

2007-ben még nem nyert mérkőzést az FC Fehérvár, a Pécstől kikapott a piros-kék alakulat, a Pakssal és a Vasassal pedig döntetlenre végzett. Nem csoda tehát, hogy a fehérváriak győzelemre készültek a 21. fordulóban, annak ellenére, hogy nem túl jó előjelekkel látták vendégül a Kaposvári Rákóczi FC-t. Mohl, Farkas, Dajic, és Kuttor letöltötték eltiltásukat, viszont most Dvérinek kellett a lelátóra ülnie, de nem léphetett pályára a sérült Terjék, és a szerdán ujjtörést szenvedő kapus Sebők Zsolt sem. A Kaposvár együttesén vírus söpört végig, így a vendégek tartalékos együttessel kezdtek a Sóstói Stadionban, mégis a második percben Alves révén a zöld-fehérek veszélyeztettek... FC Fehérvár – Kaposvári Rákóczi FC 1-2 (0-0)
2007.03.17. 19:33 |

Egy perccel később Kocsis lövését védte a Milintét helyettesítő Kovács. A 8. percben ismét Kocsis vette célba a kaposvári kaput, de Kovács újfent a helyén volt. A 17. percben Bozic lőtt a ketrec mellé, majd nem sokkal később egy szabadrúgást követően Horváth Ferenc fejesét védte a vendégkapus. A 25. percben Kovacsevics szerezhetett volna előnyt a Rákóczinak, de 5 méterről a kapu fölé bombázott. A félidő hajrájában Pintér szögletét kellett hárítania a télen Nyíregyházáról igazolt Németh Viktornak. Prukner László két, betegséggel bajlódó játékosát is lecserélte, mégsem lett aktívabb a Kaposvár. Ezután kétszer is Julinhotól indult a fehérvári akció, először egy szabadrúgás után Horváth Gábor fejelt a kapu mellé, majd a 44. percben a brazil passzát követően Horváth Ferenc botlott bele a labdába, azonban a gólvonalról mentettek a vendégvédők.

A szünetben Marijan Vlak is cserére szánta el magát: a sokat hibázó Mészáros helyére Lattensteint küldte, s így a jobb oldalon pontosabbá vált a piros-kékek játéka. Az 51. percben aztán Julinho középről ugratta ki Mohlt, aki a kirohanó Kovács felett átemelte a labdát, de a kapus lerántotta a Vidi középpályását, 11-es! Az ütközést követően öt percen át ápolni kellett a Kaposvár hálóőrét, de ez sem zökkentette ki Horváth Ferencet, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt, megtörve saját maga rossz sorozatát, s a ’90-es évek közepe után ismét betalált a Sóstón. Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak 1-0-s vezetésüknek, mert az 59. percben Kuttor Attila kezére pattant a labda a 16-oson belül, s Szabó Sándor játékvezető előbb a büntetőpontra mutatott, majd kiállította a fehérváriak csapatkapitányát. A 11-eshez Zahorecz Krisztián állt oda, s a balra vetődő Németh mellett a jobb alsó sarokba helyezett, 1-1. Az ajándék emberelőnyt gyorsan gólra váltotta a kiesés elől menekülő Kaposvár: a 66. percben Oláh Lóránt kapott labdát a tizenhatoson belül, s Baranyai mellől a kapu jobb oldalába lőtte azt. 2-1 a Rákóczinak, s a tíz emberrel játszó Vidi rohan az eredmény után. Mohl a kapu mellé helyez, s Lattenstein sem találja el a kaput. A 84. percben egy kontra végén Oláh emelt Németh kapujának tetejére, egy perccel később pedig a Szakály testvérek veszélyeztettek. A 90. percben Julinho szögletből riogatta a vendégeket, majd a hosszabbítás perceiben Horváth Ferenc kétszer is pontot menthetett volna, de előbb nagy helyzetben középről a kapu mellé húzta a labdát jobb belsővel, majd a 93. percben fölé fejelt.

Maradt a 2-1-es kaposvári diadal, s így az FC Fehérvár nehéz helyzetbe került, hiszen Paks elleni győzelmével a Diósgyőr a Vidi elé került a tabellán, s a Vasas, valamint a Pécs is kitette az indexet.

FC Fehérvár – Kaposvári Rákóczi FC 1-2 (0-0)

Sóstói Stadion, 1635 néző
 Vezette: Szabó (Szpisják, Medovarszki)

FCF: Németh – Mészáros (Lattenstein a szünetben), Baranyai, Kuttor, Horváth G. – Julinho, Kocsis (Farkas, 68.p.), Bozic, Mohl – Nagy, Horváth F. Vezetőedző: Marijan Vlak

Kaposvár: Kovács – Kovacsevics, Petrók, Zahorecz, Mező (Radics, 39.p.) – Pintér, Grúz, Ribi (Szakály D., 35.p.), Szakály P. – Alves, Oláh (Suljic, 90.p.). vezetőedző: Prukner László

Gól: Horváth F. (56 – 11-esből) ill. Zahorecz (59. – 11-esből), Oláh (66.)
 Sárga lap: 0-3
 Kiállítva: Kuttor (59.)
 Szögletarány: 5-7