Pontokat rabolt a Linz Fehérvárról

A pontszerzés reményében fogadta az eddig még pontot sem szerző Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga tabellájának második helyén álló Black Wings Linz alakulatát. Az osztrák pontvadászat negyedik fordulójában a fehérváriak céljuk elérése érdekében bátran kezdtek az öt NHL-múlttal rendelkező játékossal felálló osztrákok ellen, s jó iram, látványos játék jellemezte az első harmadot. Ráadásul fehérvári gólokkal! Hiába vezetett két góllal is a fehérvári alakulat, a tavalyi ezüstérmes Linz a második harmadban egyenlített, az utolsóban pedig fordított, és pontokat rabolt Fehérvárról. Alba Volán – Black Wings Linz 2–4 (2-0, 0-2, 0-2)
2007.09.30. 20:56 |
 A pontszerzés reményében fogadta az eddig még pontot sem szerző Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga tabellájának második helyén álló Black Wings Linz alakulatát. Az osztrák pontvadászat negyedik fordulójában a fehérváriak céljuk elérése érdekében bátran kezdtek az öt NHL-múlttal rendelkező játékossal felálló osztrákok ellen, s jó iram, látványos játék jellemezte az első harmadot. Ráadásul fehérvári gólokkal!

A 16. percben még majdnem a Linz szerzett vezetést, de aztán egy támadásban vétett hiba és tétlenkedés eredményeként a Volán szerzett korongot. Palkovics Krisztián iramodott meg, aki középről a jobbján érkező Ocskay Gáborhoz passzolt, s Csicsó egy igazítás után kilőtte a jobb sarkot, vezet az Alba.
A folytatásban is lendületesen játszottak Jan Jasko fiai, és Perthaler, valamint Ignjatevs kiállításával kettős emberelőnybe kerültek. A jégen lévő első sor fegyelmezetten járatta a korongot öt a háromban, mígnem Tokaji passzát követően Palkovics Krisztián bombázta kapásból Penker hálójába a pakkot, 2-0!

A második harmad elején szépített a Linz. Az első játékrészből átnyúló fehérvári büntetés letelte után egy kapu előtti kavarodásból volt eredményes Brad Purdy. A folytatásban sem fogadta kegyeibe a Volánt az osztrák bíró. Dostalt azért küldte ki két percre, mert ütőjéről a pályán kívülre pattant a korong, majd az emberelőnyben hokizó honfitársait hibás, és fontos ítélettel segítette. Történt ugyanis, hogy Purdie lövése Budai fejvédőjén csattant, de a bíró érthetetlen módon nem állította meg a játékot és a lecsorgó korongot Pat Leahy vágta a Volán hálójába, 2-2.

A záró harmadra már talán egy kicsit fáradtabban korcsolyázott ki a Volán, s a Linz ezt ki is használta. A 43. percben emberelőnyben terelgette a pakkot a vendég-együttes, és Baumgartner kapu mögül visszatett korongját Hohenberger vágta kapásból Budai ketrecébe. Kétgólos hátrányból fordított a Linz, s az 54. percben bebiztosította győzelmét. Impozáns támadás végén Shearer lőtte ki a jobb alsó sarkot, kétgólosra növelve a linzi előnyt. A Volán hiába küzdött a felzárkózásért, de kettős emberfórból sem talált be a remekül védő Penker kapujába. A Linz 4-2-es győzelmével hozta a papírformát, az egyre jobban játszó Volán pedig még mindig vár első pontjaira az EBEL-ben.

Alba Volán – Black Wings Linz 2–4 (2-0, 0-2, 0-2)

Székesfehérvár, 1500 néző
 Vezette: Winter (Wohlmuth, Zehenthofer)

AV: Budai – Horváth, Tokaji (1), Kovács, Ocskay 1 (1), Palkovics 1 /2xee/ (1), Dostal, Ondrejcik, Stastny, Galik (1), Vaszjunyin, Svasznek, Kangyal, MacSweyn, Gosselin, Gröschl, Benk, Rajz, Fodor, Sofron, Majoross, Hetényi (kapus). Vezetőedző: Jan Jasko

Linz: Penker – Groleau, Gruber, Lukas, Hohenberger 1 (ee), Baumgartner (1), David (1), Tiley, Sheraer 1 (2), Purdie 1 (2), Leahy 1 (ee), Riener, Ignjatevs, Salfi, Szűcs, Oberkofler (1), Machreich, Mayr, Perthaler, Divis, Schachler. Vezetőedző: Jim Boni

Kiállítás: 14 ill., 14 perc