Pontot mentő férfiak, első győzelmüket szerző nők

Nem akármilyen csatára számíthattak azon ping-pong-barátok, akik úgy gondolták, hogy megtekintik az asztalitenisz NB1 Nyugati csoportjának 14. fordulóbeli férfi-rangadóját, hiszen a bajnoki dobogóra igyekvő Honvéd-Szondi SE azt a Szombathelyi Sabariát fogadta, mely együttes a Szondi mögött mindössze három ponttal lemaradva foglalta el pozícióját a hatodik helyen. Az egyenlő erők csatáját hozó mérkőzés igazságos döntetlennel ért véget, míg a női csapat meggyőző teljesítménnyel begyűjtötte első győzelmét az idei bajnokságban.
2008.03.10. 22:58 |

Nem csalódott a Hétvezér Általános Iskolába ellátogató maroknyi nézősereg, hiszen a két együttes színvonalas, változatos mérkőzést vívott egymással. Némi meglepetésre a fehérváriak ragadták magukhoz a kezdeményezést, mindkét páros csatát hozták a hazaiak. Az egyesek első körét már a szombathelyiek nyerték, így kiegyenlítettek, majd aztán a csapattagok felváltva örvendezhettek játszmagyőzelmeiknek, és bosszankodhattak a hálóban landolt labdákon, a hosszú ütéseken, a szerencsétlenül bekapott csuszákon és a vesztett meccseken. A vendégek loholtak az előnyt szerző dr. Volsikék után, s egyenlítettek is 7-7-re, majd fordítottak, és elhúztak 7-9-re. Dr. Volsik és Slett azonban remekül összpontosított az utolsó csaták alkalmával, megnyerték játszmáikat, kiegyenlítve az összesített állást. Az egyenlő erők csatáját hozó mérkőzés igazságos döntetlennel ért véget, a fehérváriak pontszerzéséből a dr. Volsik-Domokos és a Szabó A.-Slett párosok diadala mellett, dr. Volsik, Szabó és Slett is egyaránt két-két, Domokos pedig egy győzelemmel vette ki részét. A döntetlennel a Honvéd Szondi SE 19 ponttal áll a dobogó harmadik helyén, két ponttal lemaradva a második Harkány, és öttel a Szombathelyi AK I. csapata mögött.

Természetesen a Honvéd Szondi SE hölgy-játékosai is ütőt fogtak a hétvégi játéknapon. A lányok a Pécsi AE alakulatát fogadták, és meggyőző teljesítménnyel begyűjtötte első győzelmét az idei bajnokságban. A 15-3-as fehérvári sikerből Katona Kitti és Fekecs Nóra 4-4, Vecsernyés Anna 3, Szarka Andrea 2 győzelemmel vette ki részét, míg a katona-Vecsernyés A., és a Fekecs-Szarka duó is nyerte saját meccsét.