Pontott szerzett az FC Fehérvár a Bozsik-stadionban

Napra pontosan fél évvel ezelőtt a Sóstón 1-0-ra nyert az FC Fehérvár a Budapest Honvéd ellen, mely találkozó után Marijan Vlak vette át a piros-kékek irányítását, de túl sok győzelmet a horvát szakemberrel sem aratott a fehérvári csapat. A Borsodi Liga 25. fordulójában ismét a Honvéd volt a Vidi ellenfele, igaz, most a kispesti együttes lépett elő esélyesnek. A fehérváriak az utóbbi időben gyengélkednek, a Honvéd pedig lendületben van, mindezt mutatja, hogy Supka Attila együttese a magyar Kupában is talpon van még.
2007.04.21. 22:12 |

Ennek ellenére az első percben máris nagy Dani szerezhetett volna vezetést a tabella hetedik helyén álló Fehérvárnak, de Tomic kapus hárította lövését. Hamarosan a hazaiak is veszélyeztettek, egy remek szabadrúgás-kombinációt követően Hercegfalvi hat méterről lőhetett, Sebők pedig bravúrral mentett. A 13. percben már nem remekelt a fehérváriak kapusa: Diego szögletére az elefántcsontparti Abraham érkezett a leggyorsabban, s a tétlenkedő kapus és védelem között a léc alá fejelt, 1-0.
A vezető találat után a Vidi többször is helyzetbe került, de Mohl a kapu fölé perdített, majd Bozic 27 méteres szabadrúgását védte Tomic bravúrral. Egy perccel később Dajic egyenlíthetett volna, de hat méterről sikerült eltalálnia a kivetődő Tomic orrnyergét, majd a 28. percben Mohl húszméteres löketét ütötte szögletre a hazaiak portása. A 31. percben a fehérváriak is örülhettek: Julinho jobb oldali szögletét követően Baranyai Tibor emelkedett a legmagasabbra, s a télen éppen Kispestről Fehérvárra igazoló hátvéd bólintott és egyenlített, 1-1.

Fordulás után elsőként Farkas veszélyeztetett, de 16 méterről megeresztett lövését követően a labda kapu fölé szállt. Három perccel később egy szöglet után Horváth Gábor fejese ment fölé, a túloldalon Hercegfalvi ígéretes kísérletét Sebők védte bravúrral. A 68. percben ismét a Honvéd csatára próbálkozott, de nem célzott pontosan. Nem sokkal később Mogyorósi jobbról keményen belőtt labdáját ütötte ki a fehérvári hálóőr, majd a 82. percben a csereként beállt Dvéri tehetett volna pontot a pontok kérdése után, Horváth Gábor gurította elé a labdát, de 11 méterről jobbal a kapu mellé lőtt.
 A végére maradt az igazságos pontosztozkodás, ami talán egyik csapatnak sem túl jó, a fehérváriak ennek ellenére örülhettek a találkozó végén, mert a pontszerzés talán a felkapaszkodás kezdetét jelzi.

Budapest Honvéd FC – FC Fehérvár 1–1 (1-1)

Bozsik Stadion, 1000 néző
 Vezette: Sápi (Tompos, Berettyán)

BHFC: Tomic – Debreceni, Pomper, Mogyorósi, László – Zana (Szabó T., 59.), Diego (Ivancsics, 59.), Dobos, Genito – Abraham (Bogdanovics, 76.), Hercegfalvi. Vezetőedző: Supka Attila

FCF: Sebők – Fekete (Lattenstein, a szünetben), Baranyai, Koller, Horváth G. – Farkas, Julinho (Dvéri, 74.), Bozic, Mohl – Nagy D., Dajic (Kocsis, 91.). Vezetőedző: Marijan Vlak

Gól: Abraham (13.p.), ill. Baranyai (31.p.)
 Sárga lap: 4-1