-
A locsolkodás napja
A naphoz kötődő népszokás a locsolkodás, ezért néhol vízbevető hétfő néven is ismerték ezt a napot. Egykor vidéken a lányokat a kúthoz, vályúhoz vitték, és vödörrel leöntötték, de a népszokás ma is, városi környezetben is tovább él. Eredetére nézve termékenységvarázsló célzatú, illetve a víz tisztító hatására is utal.
2025.04.21. -
Nibelung-lakópark a színházban
Bemutatták a székesfehérvári Vörösmarty Színházban a Nibelung-lakóparkot, melyet Szikora János rendezett. Térey János teljes drámaciklusa először került színpadra kőszínházi keretek között. A főbb szerepeket Gáspár Sándor, Trokán Péter, Sághy Tamás, Ballér Bianka, Sarádi Zsolt, Decsi Edit és Ladányi Júlia alakítja.
2025.04.21. -
A legszebb száz magyar vers
Irodalom-kultúra barátok gyűltek össze a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban, ugyanis többalkalmas Versklub indult városunkban.
2025.04.21. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18.
Pünkösdi királyság az Öreghegyen - családi program lesz június 4-én
.jpg)
A gyerekek sok-sok szórakoztató fajátékot próbálhatnak ki a kertben, kézműves foglalkozáson is részt vehetnek, délután négykor pedig A papucsszaggató királykisasszonyokkal találkozhatnak a színházteremben.
Az interaktív népmese főhősei, a királykisasszonyok minden éjjel eltűnnek és senki sem tudja megmondani, hol voltak és mit csináltak, de egy éjszaka több pár papucsot is elszaggatnak fejenként. Sokan próbálják megfejteni, merre járhatnak éjjelente, de hiába, mert a királykisasszonyok mindenkit elaltatnak álomporral. Az öreg néne tanácsára a juhászlegény azonban nem issza meg a kupába töltött italt, így a láthatatlanná tévő köpenyével megoldja a rejtélyt.
A Magyar Népmese Színházat a Zanotta Art Kulturális és Művészeti Egyesület hozta létre, célja, hogy feldolgozza a magyar népmese irodalom legértékesebb gyöngyszemeit. A társulat fontosnak tartja a hagyományok bemutatását, a mesejátékokat élő zenével kísérik, autentikus hangszerekkel.