Rangadó a javából! - Fontos győzelmet aratott az Alba Volán

Pikáns rangadóra készülődött a magyar jégkorongsport jelenleg két legjobb alakulata a székesfehérvári jégcsarnokban, hiszen az Alba Volán-FeVita és az Újpesti TE összecsapásának eredménye nem csupán a Borsodi Jégkorong Liga alapszakaszának alakulása miatt volt meghatározó jelentőségű, de az Interligában is komoly súllyal bírt. Ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek a csapatok, és a Volán most is a már jól bevált taktika alkalmazásával operált: Karel Dvorak tanítványai már az első harmadban megpróbáltak megnyugtató előnyre szert tenni.  Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)

2006.12.01. 22:01 |

Nem is kezdték rosszul a fehérváriak a dicsőség felé vezető utat, ám ehhez Gonda Kamill hatalmas hibája is kellett. Tőkési Lajos a kékvonalról húzta a kapu felé a korongot akkor, amikor csapata emberelőnyben játszott, a hálóőr későn észlelt, és átengedte mammutjai között a lassan csorgó pakkot. A bekapott gól után feljavult az újpesti kapus teljesítménye, így a fehérváriak többször már nem rezgették meg a vendégek hálóját, ellenben a lilák sikerrel jártak az első fehérvári kiállítás alkalmával. Ladányi Balázs középről tüzelt, Budai pedig tehetetlen volt, 1-1.

A második játékrész óriási mezőnycsatát hozott. Mindkét kapu többször is veszélyben forgott, a harmad elején a lilák veszélyeztettek többet, majd a Volán játékosai tornáztatták meg Gondát. A periódusra jellemző volt a keményebb játék, valamint az, hogy az emberelőnyöket képtelenek voltak gólra váltani a csapatok, még akkor sem, amikor kettős emberfórban játszottak.

A záró harmadban ismét a Volán irányított, számos helyzetet kidolgoztak a kék-fehérek, azonban Gonda kapus brillírozott az újpesti ketrec előtt. Már-már úgy tűnt, hogy a fehérváriak képtelenek a maguk javára fordítani a meccset – kettős emberelőnyben sem voltak eredményesek – majd az 51. percben Milos Palovcik mint megváltó tartotta a korongot az UTE védő-harmadán belül, egy remek csellel tisztára játszotta magát, majd kiváló mozdulattal lőtte ki a bal felső sarkot. A hátralevő tíz percben már őrizte előnyét az Alba Volán-FeVita, az Újpest kapusát is lehozta, de csak Árkovics sípjele után volt képes Budai kapujába találni. A fehérváriak 2-1-re nyertek és így fontos pontokat szereztek az Interligában és Borsodi Ligában egyaránt.

Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)