Rangadót nyert a Fehérvár KC az Érd ellen

Rangadó várt a Fehérvár KC-ra a női kézilabda bajnokság 7. fordulójában. Parázs hangulatú, eseménydús összecsapáson 31-28 arányban győzött az FKC a tavalyi bronzérmes Érd ellen, mely együttes továbbra is nélkülözi sérülés miatt a korábbi fehérvári Triscsuk Krisztinát.
Fehérvár KC- Érd 31-28 (15-13)
2013.10.05. 20:14 |

A mérkőzés a szeptember hónap játékosa díj átadásával indult, amit nem más, mint Kiss Éva érdemelt ki a szurkolók szavazata alapján. A találkozón nem lépett pályára az a Triscsuk, aki idén nyáron tette át székhelyét Székesfehérvárról Érdre, a hazaiaknál pedig Benzal nem játszott szintén sérülés miatt. Pontatlan hazai támadások jellemezték az első öt percet, ez alatt hamar háromgólos különbség alakult ki a két csapat között, a fehérvári gólcsendet Tilinger törte meg. A fehérvári lányok összeszedték magukat, a tizenötödik percben Kazai találata már a 6-6-os állást jelentette. Mayernek köszönhetően a 23. percben pedig már a fehérvár vezetett az FKC. Kiss Éva pedig parádézott a kapuban, így a félidőre így 15-13-mal mehettek a csapatok.

Kapufával, majd Azari góllal indult a második játékrész, a két-háromgólos különbség állandósult, a bravúrokat bemutató Kissnek is köszönhetően. A félidő közepén mégis 21-21-es állásnál kért időt Pal Oldrup Jensen vezetőedző, ezt követően a lányok újra magukra találtak. A vendégcsapaton kívül azonban a játékvezető páros véleményes ítéleteivel is meg kellett birkózniuk Tilingeréknek. Egy kettős emberelőny után 27-23 szerepelt már az eredményjelzőn, Mayer Szabina szenzációs játékának is köszönhetően (a beállós kilenc gólig jutott a meccsen), ekkor még 6 perc volt hátra a mérkőzésből. Időközben már a 3. számú vendég kapus sem tudott kibabrálni a hazaiakon (a kapufának viszont elég sokszor sikerült). A vége 31-28-as hazai diadal lett, értékes győzelmet aratott a Fehérvár KC. Folytatás jövő héten Veszprémben.

Gólszerzők: Mayer( 9), Tilnger (6), Azari (5), Siti (3), Herr (3) Kazai (3), Vaszari (1), Horváth (1)