-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Rangos elismerés a Kodolányi Főiskola tanárának
A Tempus Közalapítvány képzésein az ország felsőoktatási intézményeiből is dolgoznak képző tanárok a sok más képzéssel foglalkozó szervezet és minisztériumi intézmény mellett. A Közalapítvány honlapján megjelent kiváló és jó minősítéssel rendelkező oktatók között van Wirthné Móricz Zsuzsanna, A Kodolányi János Főiskola tanára. Wirthné Móricz Zsuzsanna a kilencvenes évek eleje óta tanít magánszférában, ahol "az órára való felkészülés, az állandó módszertani megújulás a vállalkozás megélhetésének a kérdése.."
A Tempus Közalapítvány képzésein az ország felsőoktatási intézményeiből is dolgoznak képző tanárok a sok más képzéssel foglalkozó szervezet és minisztériumi intézmény mellett. A Közalapítvány honlapján megjelent kiváló és jó minősítéssel rendelkező oktatók között van Wirthné Móricz Zsuzsanna, A Kodolányi János Főiskola tanára. Wirthné Móricz Zsuzsanna a kilencvenes évek eleje óta tanít magánszférában, ahol "az órára való felkészülés, az állandó módszertani megújulás a vállalkozás megélhetésének a kérdése.."
- Mióta dolgozol a Tempus Közalapítványnál?
Csak megbízással dolgozom náluk olyan esetekben, amikor ők is nyernek pályázatot országos jellegű képzésekre.2002-ben dolgoztam bírálóként a CEEPUS programban, majd a 2004-ben elnyertek a Gazdasági Minisztériumtól egy képzési megbízást. Címe: Multiplikátor képzés Program. Ez a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által támogatott képzési program, a KKV-k munkáját segítő pályázatírók és tanácsadók számára indult, 48 órás volt, több helyszínen (Magyarország minden régiójában) 3 ciklusban. Az EU támogatásával szervezett képzéseken mindig kell hallgatói visszajelzéseket kérni, amelyben a hallgatók értékelik a tanár munkáját. Ilyen kérdések vannak: mennyire volt érthető a magyarázat, mennyire felkészült a tanár, mennyiben alkalmazott új módszereket, segített-e a gyakorlati alkalmazásban, milyenek voltak az oktatási körülmények, eszközök. Mivel mindegyik körben kiválóra minősítettek a résztvevők, így felkerültem a honlapra. A minősítésről én is tudtam, mert jelezték, csak nem tudtam, hogy a honlapra is felteszik, dicsekedni pedig csak úgy nem akartam vele. Így, hogy már nyilvános, és a főiskola profitál belőle mindjárt más. Ez az egész képzés az elmúlt tanévben volt.
- Mit kell tudni a Tempusról?
Az 1996-ban létrehozott Tempus Közalapítvány az Oktatási Minisztérium felügyelete alatt működő, kiemelten közhasznú szervezet, amely az általa kezelt programokon keresztül a legnagyobb mértékű mobilitást bonyolítja le Magyarországon. A Közalapítvány kiemelt feladatának tekinti, hogy a magyar oktatási-képzési szektort és az emberi erőforrásokat hozzásegítse az európai integráció által kínált lehetőségek hatékony kiaknázásához hazai és nemzetközi pályázati programok koordinálásával, képzések kidolgozásával és megvalósításával, valamint szakértői segítségnyújtással. A Tempus Közalapítvány ugyanakkor igen összetett: nemzeti és nemzetközi oktatási-képzési pályázati programokat kezel, különböző képzéseket nyújt az EU támogatások felhasználása témakörében, illetve tudásközpont szerepet tölt be. A Közalapítvány végzi az Európai Bizottság Socrates oktatási és Leonardo da Vinci szakképzési programjának, valamint a közép-európai CEEPUS programnak a magyarországi koordinációját. Pályáztatja az Európa Tanács Tanár-továbbképzési Programját, az Oktatási Minisztérium idegennyelv-tudás fejlesztését célzó Világ-Nyelv pályázati programját, valamint a hátrányos helyzetű tanulók esélyegyenlőségét elősegítő Útravaló ösztöndíjprogramot. Ezenkívül információt nyújt a Tempus III és az Erasmus Mundus programokról, valamint az EU 6. Keretprogramjának lehetőségeiről. Emellett Nemzeti Kutatói Mobilitási Központként működik, valamint a studyinhungary.hu címen információs honlapot tart fenn a Magyarországra érkező külföldi hallgatók, oktatók, kutatók számára. Kiállítja az Europass Mobilitás dokumentumot, és Alumni hálózatot működtet a volt ösztöndíjasoknak. A Tempus Közalapítvány 2004 őszén ISO minősítést nyert, mivel működése mindenben megfelel az ISO 9001:2000 szabvány követelményeinek. Bízunk benne, hogy ezáltal a jövőben még színvonalasabb szolgáltatásokkal állhatunk az érdeklődők rendelkezésére.
- Kik, milyen intézmények, szervezetek oktatói taníthatnak az Alapítványnál?
Szerintem a kiválasztásnál a kompetenciák számítanak, mert abszolút piaci alapon választanak a képzésen részt vevők, így akkor van érdeklődő jelentkező, ha hasznos a képzés.
- Mit jelent számodra az elismerés?
- Lehet, hogy nagyképűnek tartasz, de azokon a képzéseken, amelyeket ilyen piaci szemlélettel tartanak, jó minősítést szoktam kapni, tehát elég természetes volt számomra, hogy most is azt kapok, csak azt nem tudtam, hogy közzéteszik. Én a kilencvenes évek eleje óta tanítok magánszférában és ott az órára való felkészülés, az állandó módszertani megújulás a vállalkozás megélhetésének a kérdése.